ayı sözlük formatı

kirli bi çamaşırim yok şükür ama 15. madde hoşuma gitmedi. üşengeç arkadaşlara başlığın birinci entrysindeki o on beşinci maddeyi yazayım "15-) sözlük yönetimi gerek gördüğünde özel mesajları okuyabilir, bu mesajlara göre yazarla ilgili işlem kararı alabilir." insanların birbirini suistimal edebileceği gerçeği ile sık sık karşılaştığımızdan böyle bi olay getirilmiş galiba ama yine de özel hayatın gizliliği diye de bi mevzu var.
sol frame'de gördüğüm bazı başlık ve entrylerden sonra hepimizi başlığın ilk entrysini tekrar okumaya davet ediyorum.
son zamanlarda 4. maddenin ihlal edildiğini deneyimlediğim başlık.
1-) sözlük yazarları, diğer sözlük yazarları ile polemiğe girmemeli, hakaret etmemelidirler.

2-) sözlük yazarları, kişi veya kurumlara hakaret eden girdiler girmemelidirler.

3-) sözlük yazarları, ilgili başlıklara tanım, alıntı (belirtmek şartıyla), bakınız veya örnek şeklinde girdi girmelidirler.

13-) sözlük yazarları, girdilerinde özel hayata saygı göstermeli, deşifre olmamış kişileri istekleri dışında deşifre etmemelidirler.


diğer bütün maddelerin tekrar gözden geçirilmesi gerekmektedir. özelliklede yukarıda ayrıca belirtilmiş maddeler konusunda ayrıca bir hassas olmak gerekmektedir. sözlük insanları kategorize etme, ifşa etme, ipliğini pazara çıkartma, yazarları gruplandırma gibi amaçlarla kullanılmamalıdır. bu hususlar gereksiz tartışmaları önlemek amacıyla gereklidir. şahsi konuların sözlükte başka kişileri taraf haline getirmeden, kişilerin kendi arasında sukünet içinde çözmesi beklenmektedir.

saygılar...
uyulmadığı takdirde hiçbir şey olmuyor ne yazık ki. son bir haftadır öyle entryler girilmeye öyle başlıklar açılmaya başlandı ki ben bu arkadaşlar adına utanıyorum burada.

entrylerin girilmesi ve başlıkların açılması ifade özgürlüğü çerçevesindedir ve engellenmesi doğru değildir, ancak belli koşullar çerçevesinde kısıtlanması gerekir. çünkü ifade özgürlüğü dışında başka özgürlükler de vardır.

ben rimming yaparken ağza domestes kabuğu gelmesi gibi bir başlığı çok aşırı buluyorum. ister istemez akışta görünce midem bulanıyor. bir fikir beyanı veya ifade özgürlüğü olarak değerlendiremedim.

bence birgün bir zirvede oturup yüzyüze bakabilmeyiz, oturup bir kahve içebilmeliyiz. tiksinmeden.
  • /
  • 2