ayı sözlük'teki mahalle baskısı

ayı sözlükte fikrini ifşa etmekten korkmaya yol açan baskıdır. çünkü ısrarla sizi farklı fikirlere sahip olma konusunda ikna etmek isteyen yazarlar olacaktır.

bir yazar bir başlık açıp fikrini yazdığı zaman, onun gibi düşünmeyen yazarlar da altına kendi fikirlerini yazabilirler. lakin bu yazıların "üstteki yazanlar ne kadar yanlış ve kötü. doğrusu ve güzel olanı bunlardır" tandansında olması bir baskı unsurudur. bir nevi faşizmdir. bu baskı nedeniyle sözlüğün hiçbir yerine patlıcan yazamıyorum. korkuyorum. ya patlıcan sevmeyen yazarlar patlıcanın ne kadar uyduruk ve iğrenç bir sebze olduğuna beni ikna ederlerse diye...
kimsenin farkında olmadığı şey. bu bir sözlük! sözlük yani. entryi girerken, tanım yapılması gerekiyor. çünkü ayısözlük bir sözlük. tekrar yazayım "s.ö.z.l.ü.k." forum değil!
efeminelere karşı belirgin şekilde sergilenen baskıdır. ne de olsa herkes pek bi maskülen.
babam gelse fikrimi değişik yazmayacağımdan bende oluşmayandır. siz siz olun fikirlerinizden ödün vermeyin.
(bkz: fikirlere kurşun işlemez)
en çok da aman eksi oy alırım boşver yazmayayım düşüncesi yüzünden yazılmadığını düşündürür bu baskı bana, yoksa bir insan böyle bir baskıya boyun eğmez.
saygınlığım düşmesin, eksilenmeyeyim, anlamsız almayayım derken yazarları tavşan şeyi gibi kokmaz bulaşmaz entryler girmeye iten durumdur. korkmayın efenim.
kilo vericem izin vermiyorlar.