ayı sözlük'ten okuyucuya tavsiyeler

- söylediklerimizin çoğuna inanmayın, yani inandıklarınızın bir bölümüne de, işte idare ediverin. sınır tanımayan, geceler boyu süren, listeden seçim zorluğu yaşadığımız, çok ilgi gördüğümüz, herkese vermediğimiz, çok seçici olduğumuz, aşk aşk diye yırtındığımız, sadece aktif olduğumuz, düzenli bir seks hayatına sahip olduğumuz hikayeleri belki de yaşamayı planladığımız fantezilerdir. en azından burada dile getirebiliyoruz, belki fantezi dünyamız çok gelişmiş ve belki de yaşadıklarımızın sadece küçük bir bölümünü mütevazi bir şekilde ama dobralıkla anlatıyoruz kimbilir. oku ve sen de katıl aramıza. aramıza dediysek bu bir grup seks daveti değil elbette, çok elitim herhalde. ***
biz size okuyamazsınız demedik.adam olamazsınız dedik.*
doğru okuma tekniklerini deneyin, okuduğunuz her şeyi uygulamaya kalkmayın.
sinirlenmeyin, sakin olun !
selam, ayı sözlük yazarları. sizlere bir şey danışmak istiyorum. bunu anlatabileceğim bir arkadaşım yok. iyi ,kötü fikirlerini belirtirseniz, ona göre bir şey yapacağım, bir akıla ihtiyacım var.

3 aydır iyi kötü haftada 1 görüştüğüm bir flörtüm var. 3 aydır bana hislerini hiçbir şekilde açık etmedi ve etmemekte direniyor. iyi ya da kötü bir şey söylemiyor. sorduğumda zamana bırakalım diyor. 3 aydır ne kadar ilerletmeye çalışsamda bir şeyler denesemde yok...şu ana kadar yaşadığımız 3 ayda benim ile ilgili ağzından kötü bir şey çıkmasa da hep mesaj atan taraf, muhabbet başlatmaya çalışan taraf ben oluyorum. işin garip yanı da bu kişi hayatında tek kişi aradığını, çok eşli olmadığını söylüyor. ayrıca bana çok iyi davrandığını da ekleyeyim.
ana konuya geliyorum,
geçen growlr hesabımı silmek için growlra girdiğimde 32 dişi görünen bir fotoğrafla çevrimiçi olduğunu gördüm ve bu beni çok üzdü. 3 aydır bir şeyler için çabalıyorum, eğer yeni arayışlara girdiyse bana bunu söylemesi, olmuyor demesi gerekmez mi? 3 aydır da ağzından benle ilgili kötü bir şey çıkmadı. bu nasıl bir karakter ben hala anlamlandıramadım. bana akıl verebilecek bir üst akıl varsa çok memnun olurum.
çok kararsız kalmış durumdayım. ondan hoşlanıyorum. bu kişi bana hem bazen umut veriyor hem tek eşlilik aradığını söylüyor hem de bunu yapması beni iyice kararsızlığa itti
çok acaip bir durum yok, sen yan cebimde dur ama ben bağlanmayayım, başkalarıyla da sikişmeye devam edeyim istiyor, kendi kendini rahatlatmak için de "aslında ben tek eşliyim vırt zırt" diyor ki aslında bu senden çok kendini kandırmaya çalışmak. yapman gereken şu:

öncelikle kendin ne istiyorsun ondan emin ol. tek eşli bir sevgili ilişkisi mi istiyorsun, yoksa bunla devam etsin, bozmayayım, kaçsın gitsin istemiyorum mu diyorsun. yoksa sadece durumu açıklığa kavuşturayım, ne olduğumuzu anlayayım yeter mi diyorsun. kırmızı çizgilerin neler, neye fitsin, ne olmaz vs.

bunları belirledikten sonra da arkadaşı karşına alıyorsun, ne iş, ne yapıyorsun, seni growlr'da gördüm ama tek eşlilik istiyorum diyorsun, beni eşten saymıyorsun herhalde, durum nedir diyorsun. muhtemelen seni eşten saymıyor, zaten cepte görüyor, çok da önem vermiyor. tabii bunu açık açık söylemek istemiyor çünkü bir şekilde senle ilişkiden fayda sağlıyor. o nedenle açık açık bunları söylemeyecek. ama burada da senin kırmızı çizgilerin ne o önemli olacak. bu arada yani sen de o ilişkiden fayda gördüğün için, bu herif growlr'larda gezdiğini görmene rağmen ayrılmak istemeyebilirsin. neyse, tavsiyem açık açık konuşmak yani, çok ilginç bir şey değil.

öte yandan bu arkadaşa karşı romantik duygular geliştirmişsen (ki öyle gözüküyor) ve amacın/isteğin bir ilişki yaşamak ise, bu arkadaş bunu sana vermeyecek gözüküyor, o nedenle eğer gerçekten isteğin buysa, adamın peşinde sürünmemek için, "benim isteğim bu, okey değilsen baybay" yapman gerekiyor (zor olacaktır senin için tabii). adam küçük bir ihtimal seni kaybetmek istemeyeceğinden ok diyebilir, ama büyük ihtimal (tecrübe konuşuyor) o zaman sen yoluna ben yoluma diyecek (gey milleti). işte o noktada "ok, kib bye" yapabiliyorsan herifin gözünde değerin artacak (maalesef).

bir ihtimal (ama küçük bir ihtimal yine de), bir süre sonra sende yaşadığı hisleri özleyecek ve seni o arayacak. o zaman başka bir manzara olur. aramazsa da, sen de sikerler diyip yoluna devam edicen.

öncelikle ne istediğini bilmek ve kendine saygı duymak lazım yani. yoksa böyle başkalarının gitgellerinin arasında perişan oluyor insan ve hiç gerek yok. gelene hay, gidene bay.

yardımcı olabildim umarım.
@antti çok teşekkür ederim. çok yardımcı olacak bu bana
çocuk için yedek sigorta olmuşsun. hani maddesel bir şeyi arzularsın ve ulaşamayınca elindekiyle yetinirsin ya o mantık. bir de sen zaten gardını indirmişsin. yani istediği zaman istediği anda seni bulabiliyor. o nedenle gözünde değerin ulaşılamayan şey kadar yüksek değil.

growlr ile daha iyisi (ona göre) bulunduğunda çok rahatlıkla şutlanacak yerdesin. bu şekilde devam etmek istersen de her an her şeyin bitme olasılığını da göz önünde bulundur. eğer kendini hazırlayıp antti'nin dediği gibi bu kişiyle yüzleşemezsen bir gün aniden bir başkasıyla hayatından çıktığında çok daha ağır geçirebilirsin olayı.

ipleri eline alıp ilişkide hakkında karar verilen değil karar veren kişi olmaya çalışmalısın. inan bir süre sonra kendine kızacaksın; bu kişi beni kullandı diye. hep öyle olur.
antti'ye ben de katılıyorum. arayıp sormayı kesince kıymete bineceksin. sen ondan gittiğinde gelip kafanı karıştırmaya çalışacak, hayır de. ne istediğini bilmeyen erkeklerin geçiş süreci değilsin sen naturalistbear.
teşekkür ederim, çok duygulandım ve sevindim fikirlerinizi, deneyimlerinizi paylaştığınız için. her birinizin yorumlarını tek tek dikkatlice okudum. iyi ki varsınız.

yapacağım şey arayıp sormayı kesmek, eğer o adım atarsa bende düzgün bir şekilde konuşup her şeyi açıklığa kavuşturacağım. kullanılmak istemiyorum artık. eğer istediği ve dediği şeyler bana ters düşerse tamamen konuşmayı keser elveda derim.
ayrıca duygusal bir birliktelik isteyen, türkiyede ayı sever bir eşcinsel olarak böyle bir şey yaşama umudumu iyice yitirmiş bulunmaktayım. ne çirkinim ne ukala, ne kötü niyetli, ne karaktersiz... belki de insanlar sevmeyi unutmuşlar artık. türkiyede kültürden ötürü mü ne duygusal bir eşcinsel birliktelik yaşamak iyice uzak bir ihtimal gibi geliyor artık
ay hep böyle tipler olur yani. aramayı sormayı kestikten sonra da bir süre geçince yanlışlıkla mesaj atası gelir, nabız yoklar. hepimiz aynı hayattayız, bin türlü zorluk var, yorgunluk var. bu flört kafaları yaşayan salak salak tiplere sinir oluyorum. tutarsız tutarsız kişilikler