ayılar

ayı kültürü ve felsefesine ayak uydurabilen erkek eşcinsellerdir.
gerçekten çok sevimli olabiliyorlar. samimi söylüyorum, al bak

http://img822.imageshack.us/img822/7126/15h1id5.jpg
suda yüzeni de vardır, kutup da uyuyanı da, ormanda yaşayanı da. ben en çok bedeviyle ilişkisi olanı merak ediyorum.*
paris'te okurken arkadaşım olan ve daha geçtiğimiz yıl karşılaştığım alman gazeteci bernd burnner' ın inceleme kitabıdır. kitap, ayılar ile ilgili bir çok bilgi içermektedir. tarihi bilgiden tutunda genel davranış özelliklerine, türlerinden din ve kültürlerdeki yerlerine kadar pek çok şey öğrenebilirsiniz. bence tüm ayılar, okuyup, almalıdır efendim.


http://ayisozluk.com/lnk/a75490
ayılar ayılar, şimdi gözümde canlandılar, ayılar ayılar, beni bu akşam ağlattılar, diye şarkılar yapılan yakışıklı erkekler topluluğu.
kabasakallar da deniyor son yıllarda. ayılar ile ilgili bir araştırmada düşük özgüvenli ve riskli sekse daha yatkın oldukları söylenmiş.

http://gmag.com.tr/kabasakallar-dusuk-ozguvenli-riskli-sekse-daha-yatkin/
görünüş itibariyle kıllı ve maskülen erkekleri tabir etmek için kullanılan 80'lerde bear magazine dergisiyle akım olarak başlayan bir gey kültürüdür.

türkçe'de "ayı gibi" tabirine sıkça rastlanmasından dolayı birbirine ayı demekten çekinmeyen, bilakis bundan mutluluk duyan insan zinciridir. hetero erkeklere de ayı benzetmesi yapılmasında sakınca yoktur zira türkiye gibi bir ülkede bolca ayı görünümlü heteroseksüel, heteroseksüel görünümlü ayılar mevcuttur. (bkz: ankara'da sixtiees'e giden dayılar)

edit: imla