bayan yanı

kadınlar için otobüs yolculuklarının vazgeçilmezi.
bir de leman'ın ilk olarak 8 martta özel olarak yayınladığı, içeriğini kadın yazar ve çizerlerin hazırladığı dergi.

herif yanı daha tercih edilirdir.
bir, aylık mizah dergisi. her seferinde ot, penguen, uykusuz ve çeşitli edebiyat dergilerine yöneldiğim için bir türlü alamadım kendisini. hiç okumamış olmama rağmen kanım dergideki bütün yazar ve çizerlerin kadın olduğu yönünde. tabi bana güvenmek akıl kârı olmayabilir. bu bilgi derginin adı nedeniyle kafamda uydurduğum bir saçmalıktan ibaret olabilir.
her seferinde alıp "ya bu sefer belki iyidir" diye sürekli şans verdiğim ama hep boş çıktığı dergi. kusura bakmayın ama fazlaca domestik bulduğum bir dergi. pek mizahsal bir yanı olmayan dergi.
toplumdaki lezbiyen görünürlüğünü artırmak için uygulanan bir tür pozitif ayrımcılık.
eşcinsel erkekler hamamda, birahanede, kahvehanede, askerde, üçü biraradalı sinemalarda, parkta vs. zaten biraraya gelebiliyorlar.
kadınların suçu günahı ne? hiç olmazsa otobüste trende falan bir araya gelebilsinler.. halvet olsunlar..
tamamen destekliyorum..
kadın mizah dergisi. leman tarafından yayınlanıyor.

https://www.facebook.com/bayanyani
temmuz sayısında onur haftası’na özel bir sayfa hazırlayan dergi. arzu çakmaklı’nın hazırladığı “onur yürüyüşü 2017” başlıklı sayfa, 25. istanbul lgbti onur yürüyüşü ve 8. trans onur yürüyüşü katılımcılarının görüşlerine yer vermiş.

http://kaosgl.org/resim/bayan-yani_1.png
kıyafetime karışma dedikleri yeni sayılarında çok iyi çizimler mevcut.

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=24451
eskiden sıkça aldığım bir dergiydi. yolculuklarımda asla aksatmaz, muhakkak okurdum. genellikle adından ötürü kadınların okuduğu yapımdır.