bi-curious

hetero esneklik kavramının ingilizcesi.

ömrü boyunca heteroseksüel kimliğini değiştirme potansiyelini açıkça kabullenen, yani heteroseksüel olup kendi cinsine de ilgi duyduğunu kabullenen insanları içine alan kavram. bu hetero esneklik kavramı, bir kadının veya erkek bütün hayatını heteroseksüel olarak yaşamasına rağmen örneğin kırklı yaşlarında ortaya çıkabilir. eşcinsel ilişkiye korkuyla bakabilir ancak aşık olma potansiyeli vardır, kabul etmeyiş söz konusudur.

en sevdiğim tipler de bunlar. insanda nasıl hasıl olur bu duygu durumu bilemiyorum ama çok sevimli bence. kadınlarla seksten sekse koşarken bir gece uyanıp “acaba bir erkeğin pipisini okşasam nasıl olur” falan mı oluyor bilemiyorum ahdjsgfkfjh.

işin garibi bu durum cinsel takıntı ile de benzer özellikler gösterdiği için sanıyorum ikisini ayırt etmemiz gerekiyor. hetero bir erkek düşünelim. adamın aklına birden erkeklerle birlikte olma fikri geliyor ve bunu aklından çıkaramıyor. ama bundan çok rahatsız da oluyor. bu yavaş yavaş “acaba gay miyim”e gidiyor. penisi kalkacak mı diye gay porno izliyor ve bundan suçluluk duyuyor. erkekle olma fikri ona çok kötü geliyor ama aklından çıkaramıyor ve aklında hep “acaba”lar dolaşıyor. burada durum negatif. bu cinsel takıntıdır sanıyorum.

meraklı olmaksa başka bir şey. bunun için arzulama gerekli. bunda da pişmanlık olabilir ama arzu, çekim de oluşuyor zamanla. adam erkek poposu ya da penis gördü mü bundan hoşlanmaya başlıyor vs. neden bu kadar ilgilendim bu konuyla? çünkü erkeklerin ya da kadınların çoğunda bunun olduğunu düşünüyorum. en azından “yapsam nasıl olur” gibi bir düşünce geçiyor kafalarından. bazıları bundan hoşlanmaya başlıyor iyiden iyiye.

çok tatlı bence. bu şekilde hetero ayartmak zevkli olabilirdi. o istek ama suçluluk duygusu çok komik değil mi? “ben bişe yapmadım ki zaten sen baştan çıkardın beni hep suçlu sensin” gibi laflar bence bir erkeği çok çekici yapıyor. salak erkekler. hehe.
bastırılmış eşcinselliğini kimi zaman kendisine göre kabul edilebilir sınırlarda dışa vuran kişi.
(bkz:gay değilim aktifim)
özellikle türk erkeklerinin yüzde doksanı falan.ama söylesen kabul ettiremezsin onlara.bi curious falan değilim derler.ama şu ana kadar kaç tane kız arkadaşı olan gayet yakışıklı erkekle ilişkim oldu.kabul ettirmek gibi bir derdim de yok zaten onlara.ben duygusal ve fiziksel olarak alıcağımı aldıktan sonra gerisi umrumda değil onların kararı :d
ilk entry dahil hepsinde heterolara özgü olarak anlatılmış. eşcinsellik stabil değildir. bi-curious gay ve lezbiyenler için de tanımlanabilir. bu sözlükte de bir kaç kişide görülmüştür.

(bkz:homoflexible)

(bkz:#402499)
pek "bi meraklı" olan tiplerdir.