bir gerçek müslüman pratiği olarak sivas katliamı

gerçek müslümanlık bu değil diyerek sığ bir şekilde savunmayacağım önerme.
durum apaçık ortada allah için savaşa, alevinin malı kanı canı namusu helaldir diye fetva veren cami. yani bizzat devletin din adamlarının parmağı olan katliamdır.
ilk değildir son olmayacaktır. bu topraklarda, onları gözünü kırpmadan öldürecek binlerce insan var.
hiç unutmadığım bir hatıram var bu konuda. çalıştığım yerde adım ve memleketimden dolayı beni alevi zannediyorlardı.
kendisine bdpli demokrat kürt diyen bir müdürüm, ramazan günü arkadaşlarıyla sohbet ediyorlardı. sohbet koyu olduğu için odaya girdiğimi fark etmediler. müdür, kürtçe, "alevileri bana verseler paslı bıçakla doğrarım" dedi. evet bu cümleyi gayet rahat ve kendinden emin bir şekilde söyledi. beni farkedince "ehehe ciwan bey, öyle demek istemedim, ama onlar da bazen hakkediyor," dedi. ben duyduklarımın dehşetini atlatmaya çalışırken pişkin pişkin kendini savunuyordu orospunun evladı.
sinirden elim ayağım titrese de, yapabileceğim bir şey yoktu.
ben de, ağzınız oruçken insan öldürmek orucu bozar, şimdi anlıyorum dersimlilerin niye siz şafi kürtlerden neden nefret ettiğini, dedim.
öö mö diye kıvırmaya çalışırken odadan çıktım.
meselenin özeti, yüzlerce yıl önce alevi türkmen kanlarıyla kızılırmağa adını veren katillerin evlatları bugün hala yaşıyor. islamın özü olan hoş görü ve saygı sadece ilk zamanlarında kaldı.
kul hakkı yemek, cinayet işlemek, okula bomba koyup öğrencileri serçe gibi öldürmek müslümanlar için artık rutin.
milletimiz cahil, kuranı anlamıyorlar şeklinde de savunulmaması gereklidir.
yok efendiler! bu millet cahil değildir! bu millet fırsatçıdır. fırsatçılığın adını cihat ve allah yolunda hizmet diyerek diğer cahilleri kandırırlar. 6-7 eylül olaylaarında bu millet allah allah diye gayri müslimlerin malları yağmaladılar, evlerine dükkanlarına yılan gibi çöeklendiler. şimdi ağlıyorlar tarlabaşında kentsel dönüşüm var devlet malımızı elimizden alıp zengine veriyor diye bu gavatlar.
çorum ve maraşın alevilerini, sırf zenginlik alevilerde, sünniler fakir diye öldürdü bu cahiller. ermeni sürgününde, dedeleri ermenilerin mal ve kadınlarına el koyan toprak ağası milletvekilleri var bu memleketin. gerçi sonra idam ettiler onu bir ara o adaya adını vereceklerdi islam davasına büyük hizmet etmiş menderes'in...
ermeni mallarına el koyan, arazilerini genişletmek için bizzat soykırımda görev alan kürt aşiretleri var müslüman kürtlerin. yollarda can çekişe çekişe ölen insanların kafasını kesip satan ağaların torunları bugün meclisde demoqrasi u insan haqlari, özerklik diye dolanırlar bu milletvekilleri. sonra ermenilerden özür dilerler utanmadan.ama mallarını iade etmek aklına gelmez. mardinin yarısına sahip olan ahmet türk beyfendi olur kendileri.
ezidileri de pek sevmez bu müslümanlar 90'lı yıllarda güneydoğuda bugünün sivil mele yani şeyhlerin hocaları ezidilere bizzat devlet kadar zulm etmiş, mallarına el koymuş avrupa' ya sürgüne yollamışlardır. şimdi ise günah çıkarır gibi şengalli laleşli kürtlere yardım kampanyaları düzenlerler doğudaki müslümanlar.
velhasıl, kendilerine müslüman diyen bu sözüm ona cahil diye aklanmaya çalışılan şark kurnazları, öbür tarafta hesabı zor vereceklerdir...