bülent ersoy'un lgbti'ye karşı duyarsızlığı

bülent ersoy'un esasen özünde aşırı homofobik olması nedeniyle duyarlılık beklemenin çok fazla kaçtığı durum. eşcinsellere yönelik tavrı nedeniyle önce onları sevmeyi bir öğrensin duyarlı olma kısmını sonra düşünürüz.

(bkz: kurttan kuzulara duyarlı davranmasını beklemek)
transeksüel bireylere ucube demiş bir zihniyetin cumhurbaşkanlığı vizyon konuşmasını en ön sıradan ilgiyle dinleyip alkışlamasından sonra kendisinde onur, şeref, haysiyet ve gurur gibi kavramları aramak ve destek beklemek zaten manasız bir uğraş haline dönüşmüştür.

(bkz: ablan kurban olmuş rte'ye)
ayh götüm yaa,yokluğu varlığından daha faydalı bireyler için duyar kasılmaması gereken durum
bence üstüne bu kadar gidilmemesi gerekiyor. türkiye'de zeki müren'den sonra lgbti harekete en çok yararı olan kişi olarak düşünüyorum bülent ersoy'u. sanıldığı gibi herkes bağrına da basmadı üstelik. belirli bir kesim şarkılarını dinleyip iltifatlar yağdırdıktan sonra ötekileştirmeye devam etti.* hiçbirimiz onun yaşadıklarını yaşamadık ve onun kadar katkı sunmadık.
bu kadın yıllarca -belki de farkında olmadan- verdiği mücadeleyi artık sona erdirmek istiyor. sadece herkes tarafından bir kadın olarak görülmek, eşcinsel kimliğini yok etmek istiyor. yaşadıklarına bakılırsa oldukça olağan bir şey. rica edicem herkes annesi yaşındaki kadına ağza alınmayacak şeyler söylerken,muhabirler mikrofonla babasını kovalarken bir de siz ötekileştirmeyin.
hayatının bir döneminde çok bedel ödemiş biridir. türkiye ve türkiyedeki lgbti hareketi için önemli bir trans bireydir. desteği iyi olurdu fakat kimseyi istediğimiz şekle sokamayız.
gerçekten tutucu bir topluma kendisini kabul ettirdiği için bile hoşgörülmesi gereken davranıştır.
elbette duyarlı olsaydı daha iyi olurdu.
ama illa lgbtye destek verecek diye bir kural yok.