carnivale

hbo'nun rome için ipini çektiği tarotlu, cüceli,ucubeli,seksli,büyülü,yılanlı,tanrılı,şeytanlı dahiyane fantastik dizisi. sadece iki sezon olması başarısız olduğunu düşündürmesin size. bitmemesi için zaman zaman izlemeyeceksiniz bile. hem uyumadan önce izlediğinizde siz de fantastik rüyalar görebilirsiz belki.

"carnivale geceleri gizlice loş ışıkta okunan bağımlılık yapan, heyecan uyandıran, hayalgücünü tetikleyen yasak bir kitap gibiydi. ve biri kitabın en heyecanlı yerinde elektrikleri kesti"(alıntıdır)
sırf birbirinden ucube karakterleri için izlenmesi gereken dizidir. atmosferindeki tozla öksürten dizidir ayrıca. hbo'nun mal politikalarına kurban gitti, ikinci sezonda kalktı yayından. oysa çok da iyi bir yerdeydi hikaye. özellikle s01e06'yı asla unutmam. izledikten sonra depresyona sokmuştu beni. bir hikayede yapılabilecek en acımasız şeydi benim için. aklıma geldikçe tüylerim diken diken olur.
tıpkı terra nova gibi gerizekalı yapımcılar ve izleyiciler tarafından heba edilmiş diğer kaliteli ve eski dizi.yayınlandığı zamana gre kalitesi hikayesi harikadır.sirk,ucubeler,doğa üstü gücü olan bir adam çevresinde gelişen olayları ele alır. american horror story gibi bir çok dandik dizi bu harika diziden araklanarak çekilmiştir.fırsatınız varsa bir hafta sonunuzu ayırarak izleyin pişman olmayacaksınız.
devam etmesi gereken diziydi, hala umudum var tekrar çekeceklerine dair