cd

ingilizce de crossdresser olarak geçen,türkiye de cd olarak kullanılan kelime
kadın giyisileri giyen erkek tanımı,travesti/transeksüel değildir,gay hiç değildir
bu tip insanlar da maalesef kendilerini t.c. de dört duvar arasında tutmak zorundadır...
christian dior markasının kısaltılmış amblemi. cd
eskiden beri kullandığımız 700 mb standardı olan bir depolama aracı
compact disc ve cross dresser anlamları vardır bu kısaltmanın efenim
carrier derect yani bir nevi modem olarak kullanılan pc girişinin kısaltılmasıdır.
porno siteleri evlerinin mutfağından daha iyi tanıyan erkekler için crossdresser anlamındaki sözcük. bazıları travesti, hatta trans kadın oldukları için böyle davranırlar. ancak gerçek cdler normal (sıradan/olağan) erkektirler; yani karşı cinsten uyarılırlar. çoğu gündelik yaşamdaki saygın işlerine giderken giymek zorunda oldukları takım elbise içine jartiyerli çorap ve tanga giyerler. eşlerine bu eğilimlerini söylemek için ciddi bir arzu duyarlar... ancak pek şansları da olmaz.

fiziksel görünümüm ve tembelliğimden kaynaklanan yaşam tarzım nedeni ile yapmak zorunda bırakıldığım bir davranış kalıbıdır. bu nedenle cdleri yakından tanırım... ama hiç anlayamam. kadın kılığı giymek, nefret etsem de yakamı bırakmayan bir zorunluktur benim için. adam gibi erkekler şifon kılıklarla başlayan seks özler... karı kılıklılar ise takım elbiseler ve kravatla...

zor bir yer bu dünya...
özellikle küçük-yobaz anadolu şehrinde yaşarken pasif yönelimli bir eşcinsel olarak, kendisini kabul edememiş homofobik ibneler tarafından sıkça maruz bırakıldığım bir soru vardı: cd oluyor musun? muhtemelen açılımını bile tam olarak bilmedikler "cd" sayesinde kendilerini daha "erkek" ve "daha heterororo" hissediyorlardı. belki kolay birisi olsaydım, belki insanların beni sevmelerini çok önemseyen birisi olsaydım muhtemelen bir kere bile olsa bunu denerdim ancak onların bu isteği bende sadece nefret duygusu uyandırıyordu. elbette herkesin hoşlanacağı şeylere karar verme hakkı vardı ancak genelde cd'lere ilgi duyduğunu söyleyen ibnelerin taşak görmekten rahatsız olan homofobikler olduğunu düşünürsek, bir erkeğin kadın giyinmesinde neden ısrar ettiklerini anlamak hiç zor değil.

neyse tarihteki en ünlü cd sanırım ed wood'tur. tim burton'ın yönetmenliği yaptığı ve johnny deep tarafından başarıyla canlandırılan bir adet ed wood filmi vardır.

ayrıca gzone yazarlarından serdar egemen'in cross-dressing ve tarihi ile ilgili çok güzel bir yazısı mevcuttur.

http://gzone.com.tr/bilinmeyen-gercekler...

not: ed wood demişim ama zeki müren ile freddie mercury, elbette canımsınız.
gabile de chat yaparken annem nasilsin diye baslayan muhabbetin ilerleyen surecinde cd oldugunu aciklayan ve uzerinde siyah tanga ve leopar desenli jartiyer oldugunu soyleyen kisinin inanilmaz tavri.skype adresini isteyip kamera da dans eden ve sonrasinda ez beni erkegim diyen ve ust duzey bir yerde calistigini soyleyen sahis.sasirdim ve tarzim degilsin dememe ragmen israrci davranan kişi.yolun acik olsun ey cd..
change directory'nin kısaltılmışı olan chdir'in kısaltılmışı bilgisayar komutudur cd. örneğin dos'ta chdir veya cd komutu aynı işlevi görür. içinde bulunulan klasörü değiştirir cd komutu.
kadın kıyafetleri giyen erkekler. kimine çok yakışıyor. tanışmak isterim varsa.
denedin mi dersen bir kere annemin rujunu sürmüştüm o da dudağım çatlamıştı diye ama yakışmadı zaten.
cd mi kaldı ayol blu-ray varken!