çekmeceler

caner alper ve mehmet binay'ın zenne den sonra çektikleri ikinci film. filmin konusu da yine çok fazla ele alınmayan bir konu. kız çocuğu cinselliği ! bu konuyla da yine bir süre gündemde kalacağı kesin.

http://m.hurriyet.com.tr/haber?id=26803389
merakla beklediğim filmin fragmanı yayınlanmış;
dünya'da festivaller dolaşacak olan film 6 mart 2015'te ülkemizde vizyona girecek.
filmi bu gece !f istanbul kapsamında seyrettim. çok güzel bir iş çıkarmışlar. oyunculuklar harikaydı. deniz'in babasıyla olan sorunları.
ondan sonraki yıllarda deniz'in kendi içinde yaşadığı çatışmaları ve sonrasında deniz'in başına gelenler çok trajik birde hikayenin gerçek olması insanın canını çok sıkıyor. film 6 mart cuma günü 100 kopya ile vizyona girecek. zenne de olduğu gibi sanıyorum vizyon ömrü çok uzun olmayacak. bu iki adam bana göre güzel film çekiyor lütfen filme destek olun ki anlatacak şeyleri bitmesin...
türkiye'de de güzel işler yapıldığını gösteren film. konusu gayet güzel heleki gündemdeki özgecan vahşetinden sonra . caner alper ve mehmet binay zenneden sonra yakışanı yapmış umarım birlikte yeni filmleri çekerlerde bizi kendilerinden mahrum bırakmazlar.
caner alper ve mehmet binay tarafından galasına davet edildiğim film. orada olacağım mutlaka. merakla bekliyorum.
deniz'in derinliği https://www.facebook.com/video.php?v=925279610829100
4 mart gecesi zorlu center'da düzenlenen galasına katıldım. spoiler vermeyeceğim elbette. sadece şunları söylemekte fayda var, gerçek bir hikayeden esinlenilmiş olması aslında en önemli noktalardan biri. bize doğduğumuz andan itibaren öğretilen " erkeklik" kavramının ilerleyen dönemde nasıl tehlikeli bir boyuta taşınabileceğini özetlemiş aslında film. erkeklik en önemli olgulardan biri olabiliyor bir çok erkek için. daha ileri boyutunda da 5 yaşındaki kızından, hayatına giren kadınlara, çevresinde yaşayan insanlara kişilerin ne zararlar verebileceğini gösteriyor. çocuk büyütmenin bir oyun olmadığını özetliyor. ayrılan çiftlerin çocuklarının psikolojisinden tutun da, yapılan basit bile olsa hatalı davranışların çocuk bünyesinde bıraktığı etkileri gösteriyor. kadınların ülkemizdeki değerinden de dem vuruyor. yarasız kadın mı var diyor insan filmi izlerken ve evet bazı kadınların yaraları çok daha derin. film çok cesurca yapılmış. bu topraklarda pek cesaret edilemeyen konuları işlemiş film yönetmenleri. tebrik edilesi. film müzikleri ayrı güzel, kostümler ayrı başarılı. mekanlar özenli, etkileyici. senaryo iyi yazılmış, düşündürücü ve çözmek için emek veriyorsunuz ve tabi lgbt bireylerin de senaryoya eklenmiş olması bize asıl "normal" kavramını anlatıyor. oyunculuklar derseniz de ece dizdar başta olmak üzere filmde tüm karakterler rollerinin hakkını vermişler. kesinlikle kaçırılmaması gereken bir film diye düşünüyorum, mehmet binay ve caner alper'i bir kez daha tebrik ediyorum.
bugün ikinci kez izledim. tüm minik ipucu ve akla takılan detayları ayrıntılamak için en az iki kez izlenmeli diye düşünüyorum.