cinsiyet devrimi

katie couric’in bilim insanları, cerrahlar ve uzmanlarla yaptığı cinsiyet kimliği hakkındaki söyleşilerin yer aldığı orijinal ismi gender revolution olan belgesel. 5 şubat pazar, 23:00'de national geographic kanalında yayınlanacak.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/02/0...


an itibariyle +13 yaş etiketiyle ekranda.
orijinal ismi gender revolution: a journey with katie couric oluyor. kanal da böyle demiş, yabancı metinlerdeki tanıtımlarda da bu adla anılıyor. buraya sığmadıysa bilemem tabi. yoksa gender revolution başka bir olay mevzubahis program başka bir şey...
interseks konusu ile başlayıp trans bireyler üzerinden devam eden, bunu yaşayan kişilerle sohbetler ile içiçe bir belgesel. sevdim. turkcell tv+ üzerinde programı kaydettim fakat şimdi videoya ulaşamıyorum. sanırım izlesek bile dışarıya alamıyoruz videoyu. ilginç.
izleyemeyenler için boğaziçi üniversitesinde bir etkinlikte tekrar izlenebilecek. etkinlik 29 martta saat 17:00 de.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/03/2...
dokuz eylül üniversitesi eşit şerit toplumsal cinsiyet araştırmaları ve buca kent konseyi eşitlik meclisi sayesinde izmir buca'da seyirciyle buluşuyor. ücretsiz.

https://asdi-lgbti.com/2017/11/15/cinsiy...
bulup da izleyebilsem keşke. ben yapmış olsam bir süre sonra kesin internetten yayınlardım bunu. acımazdım emeğime. algı açıcı önemli bir konu ve hakkında çok fazla çalışma da yok.