cocorosie

bianca ve sierra adındaki iki tane kızkardeşten oluşan bir garip, bir histerik, bir tuhaf müzik grubu. çok çok güzel şarkıları var.
4 albümleri var şimdiye kadar:
la maison de mon rêve (2004)
noahs ark (2005)
the adventures of ghosthorse and stillborn (2007)
grey oceans (2010)


çok çok güzeldirler.
lemonade
moon asked the crow
good friday
beautiful boyz
bear hides and buffalo tavsiyelerim
sevmeyen sinir olur seven de pek sever
bear hides and buffalo aynı zamanda otto the zombie isimli filmin de sountrackin de yer almaktadır. bir yandan hoş bir yandan da insanın içini ürperten bir şarkıdır.

keşke bunlar benim kız kardeşlerim olsa çay falan demleseler beraber çekirdek çıtlasak dediğim grup.
hafif yağmurlu havalarda ıhlamur eşliğinde size cenneti yaşatabilecek gruptur. şarkı sözleri ayrı, klipleri ayrı güzeldir.
havaların serinlemesiyle birlikte o soğuğu iliklerimde hissetmeye başlamam, güneşin artık beni daha da erken olarak terketmeye başlarken gökyüzüne de kanlarını boşaltmayı hızlandırdığı, ölmüş yaprakların geride bıraktığı annelerin sevgisizlikten öylece çırılçıplak kaldıklarını hissettiği ve yağmur damlalarının tüm bu olanlara evimin çatısına vururken çıkardıkları sesleriyle eşlik etmeye başladığı şu günlerde artık sezonunun da açılma vaktinin geldiğini hissettiren müzik oluşumu; yine playlistlerimdeki yerlerini alarak bolca ağlatacak, bazen sersemletecek, zaman zaman güldürecek, düşündürtecek ama çok ama çok fazla hayal kurmama neden olacak.