çocuklarda eşcinsel davranışlar

kuzenimin 8 yaşındaki oğlunda bu tür davranışlar sezinliyorum , lakin bu sezinimin nedeni eşcinsel olmamdan kuruntu yapmammıdır yoksa gerçekten o şekilde yönelişmi var hala çözemedim . kuruntumun nedeni ise çocuk devamlı erkeklerke temas halinde olmak istiyor ,mesela devamlı bana geliyor öpücem diyor öpim mi diyor sonra yanaklarımdan öpüyor ve dudaklarından da öpüm mi diyor .heo sarılmak istiyor vs . kendimin o yaştaki halimi görüyorum hatırlıyorum çocukta. ha bide bugün son olarak az önce asansörde ikimiz birlikte indik çocuk yine öpim mi dedi sonra ben hayır dedim ve yüzme nasıl gidiyor dedim sonra iy dedi çocuk bende dedim bak omuzların ne güzel olmuş devam et yüzmeye dedim ve omuzuna hafif sıktım o da anineden pipime el at hemen sakındım kendimi ve yapma böyle dedim . çocuğun bu davranışlarının anneside fsrkinda ama bisi demiyor yapmıyor. erkeklere çok düşkün diyor oynamaya vs .ama ben bu düşüncelerimi annesine yani kuzenime açsam mı çok kararsızım ve ne yapacağımı bilmiyorum.
bir oyuncak mağazasında çalışırken rastlamıştım böyle bi çocuğa . kesinlikle ebeveynden kaynaklanan davranış olduğunu düşünüyorum .
kanımca bunda olağan dışı bir şey yoktur.çocuğun kendini keşfetmesine,gelişimine müdahale etmeden uzaktan izlemek yada sıkıntı duyuyorsa ona anlayabileceği bir şekilde açıklamak,açık olmak daha yerinde olacaktır.
bu tür davranışlar sergileyen bir çocuk için tek sorun kötü niyetli insanlar tarafından suistimal edilmeye çok açık olması olabilir kannımca. öte yandan çocuğun annesine bu durumu açık açık anlatmak bütün bir geleceğini anne baskısı ve eziyetiyle geçirmesine sebep olabilir. iki ucu boklu değnek yani. ancak "eyvah çocuk eşcinsel olacak" gibi bir endişe varsa bunun aşılması gerek. ne yaparsan yap o çocuk eşcinselse eşcinsel, heteroysa hetero olacak. bu konuda şimdiden önlem(!) almanın bir faydası olacağını düşünmüyorum. yapılması gereken en uygun şey, çocuğun yetişkin erkekleri taciz etmesini önleyecek şeyler olabilir. bir de bir çocuğa eşcinsel teşhisi koymak için bundan daha fazlası gerek bence. benim de 2 tane erkek yeğenim var. bir tanesi kelimenin her anlamıyla sapık. erkek kadın hayvan fark etmiyor hastalıklı eylemlerini gerçekleştirmesi için. ikisi de özellikle beni çok sever, şu an eşek kadar olmalarına rağmen hala fiziksel temas kurmaya bayılırlar. şu sapık olanın neler yaptığını yazmaya bile utanıyorum zaten. * demem o ki, genel tabloya bakarak gelecekte eşcinsel olup olmadığına dair bir şeyler söylenebilir, o yaştaki erkek çocuklarının sevdikleri ya da örnek aldıkları erkek figürlerine yakın olmak istemeleri eşcinsel olacaklarını söylemek için yeterli değil.
daha sonra aile-toplum çarkın da eriyecek davranışlardır.hepimizin başından geçti bunlar.dehşete düşmenin manası yok.eğer koruyabilecek ve yardımcı olabileceksek ne mutlu bize.yazarların entirilerinden sanki hastaymış müdahele edilmesi gerekiyormuş gibi mesaj var alttan alta.yooo dostum hasta falan değil iç güdülerinin götürdüğü yere gidiyor.
5 yaşında zeynep isminde bir kız öğrencim vardı.

onu ilk gördüğümden beri saçları hep kısacıktı. göze çarpan ilk şeyler pembe, mor ve kırmızı renklerin, özellikle çiçekli, kalpli ve üzerinde simli yazılar bulunan giysiler olmasıydı. annesi ile görüşmemizin ilk 10 dakikasında çok baskın bir karakteri olduğunu anlamıştım. her cümlesinde kızına ait kararları kendisi söylüyor, zeynebi kendisi şekillendiriyordu. bu duruma çok üzüldüm. çünkü saçlarının kısa olmasının sebebi, saçlarını uzun sevmediğinden, koparıp ağzına atması imiş. bu olaylardan sonra 2 kez ameliyat olmuş. midesini temizlemişler.

sınıfındaki erkek arkadaşları ile oynar, birlikte kızları kovalar ve korkuturdu. bundan çok hoşlanırdı.

yaptığı resimlerde de mavi, siyah ve kahverengi renklerini oldukça çok kullanırdı.

onun en büyük derdi ise annesinin zorla zeynebi ağlatarak giydirdiği elbiseler ve taktığı tokalar olurdu.

bir sabah kahvaltıda gözlerim zeynebi ararken, okuldan ayrıldığını öğrendim!

keşke kızım olsaydın zeynep. ağladığın tek şey darth vader oyuncağının kaybolması olurdu. ona da yeniden sahip olurdun.