cumartesi günü çalışmak

lanet olasıdır. nefret ettirir, hayattan soğutur.
hiçbir zaman pazar günü çalışmak kadar nefret edilemeyecek olandır.
disgusting. onu icra etmek üzere gidiyorum ve bakıyorum mide bulandırici .
özel sektörde çalıştığım için lanetlediğim eylem. hele ki böyle güzel havalarda iyice moralini bozuyor insanın. bir üst level olan cumartesi sabahları toplantı yapmaktan bahsetmiyorum bile.
cumartesi günü kurumsal firmaların işleri biraz gevşettiği, ofis içi görüşmeler ve toplantılarla geçirdiği gündür. o gün önemli kararlar alınmaz, müşteri ziyaretleri yapılmaz, kapasite raporu üzerine konuşulmaz.. gelecek haftanın işleri ile ilgili fikir alış verişi yapılır, genel müdür yönetim kurulu başkanına fındık fıstık atar, iş sağlığı güvenliği mühendisi satınalma ve depo sorumlusu ile ambarda aşna fişne yapar, haftasonu evde porno film izlemek için film indirilir, son kişisel konuşmalar için şirketin hatları meşgul edilir..

bu durumda cumartesi çok çalışıyorsanız, siz kurumsal bir firmada değilsinizdir. yani yanlış yerdesinizdir. son 4 yıldır cumartesi tam mesayi yaptığımı hatırlamam.
bu sabah bana türlü küfürler ettiren ve "memur olmak vardı be" dedirten lanet olay.
çömezsen haftanın 7 günü çalışırsın, bütün amelelikleri sana kitlerler, evde rahatın yoktur. telefon gelir bearistikcim beygirin önüne yem kodum mu hatırlamıyorum bi baksana yav. tabi hocam ne demek hemen. (bkz: yolun başında isyan etmek )
kabir azabı ile arasında illiyet bağı olan mesai hali.

sadece 5 dakikalığına işyerine gelip gitmek bile cumartesi gününün tatil olma özelliğini sekteye uğratıp böleceğinden, tatil olarak yaşanmamış saydığım zaman aralıklarındandır.