darbe girişimini rusya'nın haber vermesi

eğer doğru ise iyi olmuştur. bugün gazetede ''türkiye ile rusya yeniden beraber çalışacaklar, buzlar eridi'' diye tam sayfa haber çıktı. bu bizim için iyi bir şey çünkü türkiye'nin rusya ile olan doğrudan ticareti haricinde bir de çok büyük dolaylı ticaret hacmi var. örneğin ben türkiye'den alıp rusya dahil avrupa'ya satıyorum. rusya'nın kendisi ise neredeyse avrupa kadar büyük bir pazar. uçak düşürüldüğü zaman rusya gümrüğünde tırlarımızı durdurup ürünler içerisinde ''made in turkey'' olanları geri çevirdiklerinde bütün tedariğimizi çin'e kaydırma kararı alınmıştı. yani olaylar ticarette domino taşları gibi ilerliyor.

(bkz: darbe girişimi başarılı olsaydı olabilecekler) yani abd'nin kukla devleti haline geldiğimiz düşünüldüğünde rusya'nın haberi var ise bunu paylaşması kendi çıkarları açısından çok mantıklı geldi bana.
zaten gün içinde istihbarat alındığı söylenmişti, eğer öyleyse neden öyle bir gece yaşadık, neden son dakikaya kadar kimse hareket etmedi. geçen yıl erdoğan'ın çatır çatır sınırda işid'den petrol aldığını* ve gönderdiği silahları deşifre edip bu kadar salak bir siyasi süreç yaşayan iki devletin samimiyetine güvenmiyorum. diplomatik ilişkiler tam bir şov.
darbe geliyor gaçın...