dizilerde eşcinsel karakter görünce kuduran tayfa

özellikle amerikan dizileri ve netflix gibi dijital platformların yapımlarında bulunan eşcinsel karakterleri görünce nefret kusan böyle bir gurup var.yeter ki izledikleri dizilerde karakterlerden biri eşcinsel olarak açılmasın ilk işleri hemen diziyi izlemeyi bırakıp telefonlarına sarılarak sosyal mecralarda homofobilerini kusmaya başlamak.
benim eski ülkücü babam bile kudurmuyor. hatta geçen sene green book gibi, bohemian rhapsody gibi filmler üzerine kendisiyle konuşmuştuk. green book'u çok beğenirken, bohemian rhapsody'i çok beğenmemişti. ben de green book'u o kadar abartmadığımı ama bohemian rhapsody'i çok beğendiğimi söylediğimde kudurmadı yani. şimdi yazarken aklıma geldi. can you ever forgive me gibi eşcinsel karakteri ve onun yaşantısını açık açık gösteren bir filmi bile izleyip bize önerebilen bir adamdan bahsediyoruz. demek ki homofobi cidden bir hastalık.
gay sahne olunca deliren bir topluluk var. nedense heteroseksüel olan hatta aşkı memnu gibi af edersiniz insanın yengesine kaydığı sen anlat karadeniz deki tecavüz sahneleri ve sayre sahnelere tepki göstermeyen insanlar ufak bir gay dizisi filminde öpüşme sahnesi dahil ufak bir sahne görünce kuduruyor yok efendim topluma kötü örnek ve bilmem ne gibi bahaneleri de alet ederek tepki gösterip delirirler sanki o televizyondaki insanlar onları s*kiyor. öyle film ve dizileri hemen kapatma eğilimine sahipler cidden de homofobi ruhsal bir hastalık. nereden geliyor bu kin bu nefret bu cahillik.
bunun tam tersi durumlara da rastlıyoruz, karakterin yönelimi dümdüz olmanın haricinde olduğu açığa çıkınca, bir anda tüm diziyi gay kult ilan ediyorlar..
halbuki 15 sezonluk her sezonu 20 bölüm olan koskoca dizinin sadece 1 bölümünde boy gösterilmiştir.. buna rağmen diziyi övmeler, overrated yorumlar çıkıyor..

her şeyin fazlasının zarar olması burada perçinleniyor!
astral'a tümüyle katılıyorum. dizinin konusuna, karakter gelişimine, ilerleyişine bakıyorsun, hiç alakasız bir yerde yoktan bir karakter, konuyla alakasız bir sahne ve dizi top listede.

kuduran tayfa için de; arkadaş teknoloji çağındasınız, yüzlerce kanal, onlarca platform, binlerce seçenek var. neredeyse her platformda, kaydet-izle, durdur-izle, tersten-oynat, çarpraz-kurgula bir sürü alternatif sunuluyor. hayvan kadar yaş kısıtlaması rakamlarla gözüne sokuluyor, içerik yazılıyor, fragman var, izleyici yorumları var, var da var.

ulan gerizekalı beğenmediğin bir sahne mi var, al ileriye, atla sahneyi devam et. hem seyredip hem de bunu ben niye görüyorum diye kudurmak, o da senin sorunun.