doktorların çok sevilmemesi

bunun sebebi gelen çoğu hastaya soğuk ve olumsuzca davranmalarından ileri gelir. çevremdeki çoğu kişinin şikayet ettiği durum tam da budur. biz mi dedik halbuki tıp okumalarını?. mesleklerinin ağır olduğundan söz edilir hep.

durum bence öyle değil, çok hastaya bakma sebepleri o yoğunluklarını 1 güne sığdırmalarından ileri gelir. misal sadece perşembeyle salı günü randevu kabul ettikleri için kapıda yüzlerce hasta olur. halbuki kalan günler kimse yoktur mis gibi otururlar. olacak iş değil. ben iyisine sadece özel hastanelerde denk geldim. o da mecburiyetliklerindendir.
evet bütün doktorlar pazartesi sendromu diye hasta bakmazlar...salı günü survivor izlicez diye hasta bakmazlar çarşamba günü altın günü yaparlar hasta bakmazlar ,perşembe günü nude parti yaparlar yine hasta bakmazlar,cuma zaten haftasonu geldi diye çalışmazlar cumartesi -pazar zaten tatildir...çalışmaz bu insanlar.... arada bir acı çekmek için polikliniğe giderler hastaları dinlerler ama onları daha kötü hale getirecek tedavileri uygularlar çünkü onlar 6 sene boyunca insanlığa acı çektirmek için çalışmışlardır.bunların hepsini yakıp öldürüp özel hastanlerdeki baytarlara giderek kendimizi tatmin edebiliriz.allah onların belasını versin dinimiz amin!!!
doktorların soğuk davranması, ilgilenmemesi ve sorduğunuz sorulara dikkate almamalarından kaynaklanan bir durum.
avukatların hiç sevilmeyişi yanında lafı bile olmayacak çok sevilmeme tespitidir.
insanların meşgaleleri ister istemez zaman içerisinde onları şekillendiriyor. doktorların uğraşıları hastalıklar üzerine olunca yine ister istemez insanları sadece kimsenin istemediği bir şey olan hastalık olarak görmeye başlayıp insanlara ne kadar kendilerini sevdirebilecek şekilde davranabilirler ki? hastalık gibi sadece atlatmak zorunda olduklarını düşündükleri insanlar onları nasıl sevebilir ki?
hastalarına ilgisiz davranmalarından kaynaklanan bir sonuç.
hiçkimse doktorları sevmez neden sevsin ki.eğer gerçekten hastaysan sevgiyi doktorlarda aramak saçma değilmi.sevip sevmemenin ne önemi var.5-10 dakikalık muayenede, adamın senle duygusal bağ kurup kendini sevdirmek gibi bir amacı olabilirmi.annen var baban var sevgilin belki çocukların var. çok ihtiyacın varsa git sevgiyi onlarda ara.derdini dinliyor olması bunlardan herhangi biri olduğu yada olabileceği anlamına gelmiyor yada o sırada anlattıklarını dinlediği için çok umrunda olduğu sonucu çıkmarmanda gerekmiyor.yakın zamanda muayene olduğum çoğu doktoru görsem hatırlamam.herhangi birini sevdinmi sorusu bile saçma. muayene ettiler ve hiçbir şey hissetmedim.bir elektriklenme olmadı yani.olmasımı gerekiyor yada nefretmi etmemmi gerekiyordu .sorun bendemi beni muayene eden doktorlardamı bilemedim şimdi.