ebeveyn banyosu

evinde bu tip bir imkanı olan gay ve lezbiyen insanların/çiftlerin atıl durumda olan, evin misafir geldiği zaman kullanılmaktan öte bir işlevi olmayan lakin gönlümün adam akıllı ilişkilerin yaşandığı, camianın ilişkiye öcü gözüyle bakmadığı, haklarımızın tanındığı bir topluma evrilip ileride evlat edinme yoluyla gerçek anlamına erişmesini ve işlevselleşmesini ümit ettiğim kısmı
anne ve babanın mahremiyet bölgesidir.
diğer ev sakinlerinin algısında banyonun tek kişilik bir ihtiyaç giderme/rahatlama yeri olduğu fikrini tersyüz eden ama bunu çaktırmadan yapan yedek banyo.
ev arkadaşım olduğu dönemde odamı evim gibi hissettiren ayrıntıdır. kapatırım kapımı banyo tuvalet içeride bir köşede küçük buzdolabı benim gibi tek yaşamaya alışan huysuzlar için kimseyle muhattap olmama sebebi huzur da denebilir.
çok güzel bir şeymiş. şu an ebeveyn banyolu bir odada kalıyorum, evin geri kalanindan çoğunlukla izole yaşayabiliyorum. otel odası hissi veriyor. hiç daha önceden tecrübe etmemiştim, çok faydalı bir icatmis. özellikle de evin geri kalanında fazla bulaşmak istemediğiniz kisiler ikamet ediyorsa.