egzama

çoğunlukla kepek ile karıştırılan cilt hastalığı. stresli dönemlerde, bünyenin verdiği tepkilerden biri. saçlı deride basta kaşınma. sonrasında plaka plaka deri dökülmesi şeklinde belirebiliyor. genelde deride kızarıklık meydana getirdiği gibi, krem ve dermatolojik şampuanlar ile sadece bastırılabiliyor. çözümü yok.
bazı ileri derecelerde saç kaybına neden olabiliyor, veya potansiyel varsa bu süreci hızlandırabiliyor. diğer bir adi da seboreik dermatit'tir.
tuzlu suyun iyi geldiği söylenir, sarımsak süper çözüm denir, bilmemne ilacını kullan bir daha görürsen siksinler beni diyenler de olabilir, ama asıl çözüm sabah kalktıktan sonra kafayı çekip uyuyana kadar stresten uzak kalmaktır.
böyle bir derdiniz varsa yapay şekeri azaltmak cidden iyi gelecektir. ayrıca stresi hayatınızda minimuma indirin. bol sıvı tüketin.
seboreik dermatit türü beterdir yaşayan bilir
aşkım shea butter kullanmanız lazım. arkadaşıma verdim çok iyi geldiğini söylüyor. orjinalinden alın doakozmetikteki sertifikalı ve ucuz, önerim de odur. tebabat, kozmetik, cilt bakımı vs. bana sorabilirsiniz.

tanım: illet bir cilt rahatsızlığı.