ekşi sözlük tarzı başlık açmak

malumunuz sözlük olayı ayı ile başlamadı. hepimiz çoğu şeyi ekşi'de gördük ve diğer sözlüklere uygulaya uygulaya evrildik, buralara geldik. ekşi sözlüğü kategorilendirmek istemem ama, genelde ya bilgiye ya da duruma dayalı başlıkların açıldığını görüyoruz. trend o yönde diyebiliriz.

bu tarz başlıkların diğer sözlüklere de sirayet ettiği ortada. kimileri kapı, pencere, hıyar, güdük gibi başlıkları anlamladırmaya çalışırken kimileri de durumları anlamlandırmaya çalışıyor. bu sözlükte de ikincisi revaçta gibi. amerika'yı 85.877'inciye keşfeden ve ekşi sözlüğü sindirmiş kullanıcılar, başlık açmada cidden ustalaşmış. onları tebrik ediyorum. körler sağırlar birbirini ağırlar havasının estiği günümüz sözlüklerinde kerameti kendinden menkul kişilerin çıkması, bir şey sanılması komik.

neyse şimdi şu bahsettiğimiz ikinci tarz başlıklardan birkaç tane açmaya(yazmaya) çalışıp, örnek verelim. belki tıkanan yazarların da dimağlarına su serpmiş oluruz şu sıcak yaz günlerinde.

- yanından geçen çocuğun kulağına bakmak
- göte gelmemek için tencere taşımak
- lokantada garson müşteri münasebetleri
- ters ilişki sonrası anırılacak 100 kelime
- göğüs kılı üzerinde uyuya kalan ninja
- bir sahte peygamberin ayetleri
- otobüste hoşlandığın erkeğin kastamonulu travesti çıkması üzerine alınacak tedbirler silsilesi (sütunlara sığmayan başlık, oha dedirten başlık)

not: nasıl da anladın kendini hemen bastın eksiyi, seni seni...