eli ekmek tutan eşcinsel

ne iş yaptığı ya da ne yaptığından izole, işinde gücünde sorumluluk sahibi hemcinsler, bizim hemcinslerimiz. bağımlı yaşam modeline tepki olarak doğmuştur.

yaşam döngüsüne ayak uydururken, kendisi olmaktan vazgeçmeyişi ve ne olduğunun farkında olma bilinciyle hareket etmesi dikkat çeker. sonradan heterolar tarafından "çocuk da yaparım kariyerde" olarak evrilmiş, taklit edilmiştir.
asalak olmayan kendine ve insanlara saygısı olandır.üretmeden tüketen" bana pastamı verin ekmeğe gerek yok" diyen ezelden zengin ya da tembel olmamaktır.o terleyen alnından öpülesi insandır.
elleri, dizleri çalışmaktan yara bere içinde olan, gerekirse dünyanın en zor ikinci mesleğini bile içra edebilen, benim gibi gaylerdir. *
tıpkı çalışmaya engeli olmayan çoğu insan gibi eşcinsellerin büyük yüzdesini oluşturandır. eşcinsellerin kimliğini daha rahat ifade edebilme, eve erkek atabilme, eşcinsel arkadaşlarıyla biraraya gelebilme gibi gerekçelerle daha çok yalnız yaşadığı- ve evlenmediği- düşünülürse hayatını idame ettirebilme adına çalışmak gerekliliği daha net ortaya çıkar. buna rağmen herkesin ezberlemişcesine '' işi gücü olsun '' profil klişesini kullanması anlamsız gelmektedir.
heteroseksizme verdiği mücadeleyle birlikte hayatta kalmak için mesleğini icra eden emekçi , kocaman kucaklanmayı hak eden , babadan ya da ordan burdan hali hazırda paralı olup caka satmayan harbi insandır
işinde gücünde, hayatın nasıl kazanıldığını bilen, kimseye muhtaç olmayanlardır.
elinki ekmek tutuyor da bizimki afedersin yarrak mı tutuyor.