elton john’dan vladimir putin’e lgbt ayarı

eşcinsel şarkıcı elton john'dan eşcinsel ilişki propagandası yasağı ve lgbt haklarını kısıtlayan yasa nedeniyle; homofobik rusya yönetimbaşına yüksek atarlı ayar.

internet sitesinde açıklama yapan ve konu hakkında yazı yayınlayan john; putin'e lgbt kurum ve bireylerle bir araya gelmesini, görüşüp fikir alışverişinde bulunmasını; eşcinselleri çocuklar için tehdit olarak görmekten vazgeçmesini söyledi. 2014 soçi kış olimpiyatları nedeniyle gündeme gelen, homoseksüel imge ve davranış yasaklarının iyice ayyuka çıktığı rusya; şu sıralar insan hakları ihlali anlamında parmakla gösterilen ülkelerin en ön sırasında.

kontra-hamle yaparak, önce john'a saydıran ardından şarkıcı ve eşini rusyaya ve olimpiyatlara davet eden putin, göstermelik de olsa küründen yanlış anlaşıldığını ispatlama derdine düşmüş gibi.

http://www.independent.co.uk/news/people...
rusya'nın ve putin'in ayarlarla düzeleceğine pek ihtimal vermiyorum. daha yoğun baskılar oluşturulmalıydı diğer dünya devletleri tarafından. gaylerle uğraşacaklarına iktidarsız hetero erkekleriyle uğraşsalar aslında hedefdikleri genç nüfusa daha kolay ulaşabilirler. yer gök cehalet.
elton john putin ile görüşmeyi çok istiyor. putin'in eşcinsel hakları konusuna "aptalca" demesi üzerine rusya'ya olan tepkiler giderek artıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/30060797.asp