emeli sande

my kind of love şarkısı ile beni benden etmiş iskoç şarkıcı. o nasıl bir gırtlaktır öyle..
professor green read all about it gösterdiği performans oldukça iyi .
son zamanlarda çıkardığı next to me yaklaş bana. şarkısı da uzun süre hafızalarda silinmeyecek gibi konuşuyor.
adele ve rihanna melezi bir kız. tek şarkısını biiyorum ona da bayıldım.
(bkz: next to me)
kendisi 2 yıldır dinlediğim sanatçılar arasındadır , yorumunu çok seviyorum.kendine mi ait , yoksa bir pazarlama harikası mı emin değilim fakat harika bir kadın.neşesi çok doğal , hem kırılgan hem güçlü bir yapısı var.

read all about it , next to me , my kind of love , heaven , clown gibi şahane şarkıları vardır.özellikle next to me şarkısında kendimi buluyorum diyebilirim , sözlerine bakan ince bağlantıyı yakalar diye tahmin ediyorum.

söz yazarı olarak da çok iyidir rihanna , susan boyle , alicia keys , leona lewis gibi isimlere söz yazarlık yapmıştır.şarkılarının ise sürekli ''siyah'' bir kadından çıktı diye pazarlanması beni çok üzmüştür.halbuki işlediği temalar tüm insanlığa ait.
yaşından büyük göstermesi belki şarkıları ve yorumundaki olgunluğun dışa yansıması olarak yorumlanabilecek güçlü gırtlak. en çok dinlediğim isimlerden biri olup sadece işini yapması, popülerlikten beslenmemesiyle hayranlık uyandırmaktadır. my kind of love, hurts, clown, hope, daddy gibi zamansız hitlerle hep olsun, fazla bilinmesin.