erkektir yapar

erkeğin davranış şekillerini meşru bir zemine oturtmak için cinsiyet ve ayrım temeli üzerinden giden manda başı yaklaşım.

işin tuhaf yanı ben hayatım boyunca bu tümceyi hep kadınlardan duydum ciddili histerik bir enteresanlıkta. yani bir kadının kendi hemcinsi konu olunca ya da kendisi konu olunca bağlantıyı cinsiyet ve erkeğin gücü üzerinden kurmaya çalışması da cehaletin hangi seviyesi bilemedim. evet cidden akıl almaz bir durum bu sadece soruyorum.
kadınların ekonomik özgürlüklerinin olmamasından kaynaklanan kaderlerine razı olma durumudur.
kuaför biri olarak genellikle bunu söyleyen kadın muhtaç kadındır. ekonomisini kazanmış kadın asla kocası için bu kelimeyi kullandırtmaz. bir ara magazin programı izlerken ibrahim tatlıses'in o zamanki karısının, şuan kim bilmiyorum. muhabirle arasında geçen diyalog şu şekildeydi;
+ ibrahim beyin çapkınlıkları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
- ona yakışıyor ( gülüyor ).
yani arkadaşlar paranız varsa ibrahim olsanız size çapkınlık bile yakışır. erkekseniz yaparsınız bir şey olmaz. bide çocuk varsa onlar için susanları vardır ki eli öpülesi annelerdir onlar. bir evde çürüyüp giderler çocukları için.
tecavüz kültürünün günlük hayata inişinin bir diğer adımı
hiç hoş bir olay değil ama üzülerek söylüyorum ki toplumumuzda ileri gelen bir durum. hatta yapmazsa erkek değildir mantığı var. "helal koçuma" safsataları da pek çoktur. bunların temel sebebi yine eğitimsizlik, kültürsüzlük.