eşcinseller ve feministler

"acaba nerden bok atsam" mantığıyla açılmış başlık. feminizm bireysel özgürlükler dahilinde gösterilen* kadın bedenine karşı değildir. feministler kadın bedenini kullanıp kazanç sağlayan erkek egemenliğine karşıdır.
benim salya sümük baktığım* vücutlar kimseyi ilgilendirmiyor yani. çünkü o vücutlardan kazanç sağlanılmıyor. o vücutlar kendi iradeleriyle "teşhir ediliyor". bu da bireysel özgürlüklere giriyor zaten.
tek tip eşcinsel ve tek tip feminist olmadığı için eşcinseller ve feministler her zaman yan yana duramıyorlar. cinselliğin fazla konuşulmasını bile ataerki sayan muhafazakar feministler olduğu gibi aşkın cinsellik algısına sahip ya da gayet cinsiyetçi eşcinseller az değil. bu nedenle doğal bir ittifak her zaman sözkonusu değil.

lgbti hareket ve feminist hareket ise 80 li yıllardan beri bir şekilde temas etmiş ve özellikle 2000 lerden sonra yoğun ittifak kurmuşlardır. homofobi-bifobi-transfobi ile patriyarka-cinsiyetçilik aynı köklerden besleniyor. çok girift durumlar. birlik sağlandıkça da iki hareket birbirini dönüştürüp beslemiş ve güçlenmiştir.

ayrıyetten white wine abim; eski bir sloganı sana gönderiyorum.

(bkz: teşhirci değil travestiyiz)
tüm felsefesiyle ve siyasal kuramlarıyla birlikte, tam bir feminizm sempatizanı ve destekçisiyim!
cinsel yaşamımızın ve bambaşka bir cinsel sorun olan teşhircilik'in bu konuyla veya eşcinsellikle ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
aralarında bir korelasyon varsa bilemiyorum.
ama, önyargılı bir bağlantı kurulursa olabilir.

(bkz: teşhircilik)
(bkz: feminizm)
(bkz: eko-feminizm)
(bkz: feminizm tehlikesi)
feminizmi erkek düşmanlığı olarak bilen ve benimseyen bir çok genç kadınımızın ''ay zaten kadınları seviyorum erkeklerle işim olmaz dur ben feminist de olayım'' kafasıyla yaklaştıkları vahim bir tablosu da mevcuttur.
bakın güzel kardeşlerim benim, bilal'e anlatır gibi anlatacağım; feminizm; en basit ifadeyle temelde kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olması gerektiğini savunan bir akımdır. toplumsal cinsiyet rollerinin tarihsel baskılaması nedeniyle süregelen kadın-erkek eşitsizliğinin karşısında duran, kadın haklarının tanınması ve korunması adına çalışmalar ve açılımlar ortaya koyan bir mücadeledir.
yani eşcinsel bir kadın olman şayet ki ''erkektir, güçlüdür, tabi daha çok para almalıdır, daha çok yemeli, e daha özgür olmalıdır, kadın dediğin de biraz yerini bilmelidir, dikkat etmelidir, çok ses çıkarmamalıdır vs. vs.'' kafasındaysan seni feminist yapmaz.
feminizm şu sıralar benimsediğim bi düşünce ve okumam gereken çok fazla şey var.
eş cinsel olmayan kadınlarında oldukları görülmüştür. feminist olmak lezbiyen olmak demek değildir.