femen türkiye

öncelikle türkiye'de yaygın olan tecavüz edip öldürme suçuna kurban gitmemesini umduğum oluşumun bugün hayata geçen türkiye kanadı. türkiye şubesini açan ve twitter'dan bunu duyuran grubun tweet'lerine yapılan taciz, ötekileştirme ve hakaret mentionları ise şu minvalde: "apla senin memen küçük." "sizi boyamak istiyorum." "fırçamı yalamak ister misin." "meme candır." "sikim ağzında uyur musun"

twitter hesabından odtü direnişine destek olan ve çıplak foto ile boykot yapan topluluğun akıbeti meçhul, işleri çok zor. haydin kızlar yanınızdayız.

https://twitter.com/femen_turkey
kesinlikle yanlarında olmadığım oluşum, türkiye buna kültürel olarak hazır değil kaldı ki şu günlerde biz tayyibe bile tepeden inme demokrasi yapıyor diye kızıyoruz, halkın nabzını tutmuyor diyoruz, böyle bir oluşumda türkiye halkında ters tepme ya da saldırmadan başka duygu oluşturmaz, bir düşünün bakalım ailenizden birinin bu gruba üstü açık bır şekilde destek verdiğini, bir farkındalık yaratmak için bir yerimizi açmamıza gerek yok, insan bedeni kutsaldır hele de islam dini mensupları için, valla bu kızlar kusura bakmayacak halkın yanında olmak istiyorlarsa halktan biri olacaklar, müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz
ne yazık ki bu ülkede savundukları kadınlar tarafından bile tepki alacaklarını düşündüğüm grup. erkekler konusuna girmek istemiyorum bile. malum yurdum insanı ''ayıp'', ''namahrem'' diye diye ''yıkarlar'' bu oluşumu.