feminenfobi

feminenfobik tiplerin yakalandığı amansız hastalık.

http://www.kirsaldatipokuyangay.com/2014/01/homofobik-femifobik-nedir-gaylere-ayrimcilik.html
bir insanın bir özelliğini hakarete, hatta küfüre varan şekilde yansıtmak tek kelimeyle adiliktir. böyle kişilerden kendinizi korumalısınız. feminenfobisi olan kişiler ayrıca birçok fobiye daha sahipler. şişmanfobi, boyfobi, küçükfobi, hunharcapasifimamaaktifimdiyetakılıyorumfobi filan gibi.. itinayla kaçının, sağlıksız kişilikleri size de bulaşmasın.
toplum nezdinde kadınsı davranışlara sahip olduğu söylenen erkeklere duyulan nefrettir. homofobi, lezbofobi ve gayfobi'den belli yönlerden ayrılsa da hemen hemen onlarla aynı kulvarda sayılır. homofobik bireylerin çoğu erkekteki feminen davranışları homoseksüellikle bağdaştırdığı için, tüm gaylerin kadınsı davrandığını ya da bu yönde bir eğilimi olduğu inancını taşır ve bunların gaylere olan nefretleri bu düşünce üzerinde temellenir. gerçekte ise, gaylerden değil, feminen davranış ve giyim tarzına sahip erkeklerden nefret duymaktadırlar. gerçekten de, toplumda homoseksüel erkekler feminenlikle özdeşleştirilip, gayliğe içkin olduğu iddia ettikleri bu özellik üzerinden nefret kusma eğilimi içindedirler. oysa heteroseksüel feminen bireyler de vardır. homoseksüellere duyulan nefret gibi feminen erkeklere duyulan bu nefret de ortadan kaldırılmalıdır. insanların ne giydikleri ya da nasıl davrandıkları sadece onları ilgilendirir.

ayrıca feminen biriyle seks yapmamayı ya da sevgili olmamayı istemek feminenfobi'ye girmez. nasıl ki bir gay doğası gereği bir kadınla olamıyorsa bir feminenle de olmak istemeyebilir. bunu nasıl zorlayabilir kendine. böyle bir şey talep ediyor diye bu, o kişinin feminenlerden nefret ettiğini göstermez. ne yani, heteroseksüel biri homofobik olmadığını kanıtlamak için erkeklere cinsel istek mi duysun? aynı mantık. nefret etmek ve cinsel ya da duygusal ilişki yaşayacağı birini seçmek birbiriyle karıştırılmamalı.

farklı olan ve bu yüzden dışlanan her şey benim kardeşimdir.