garez

orijinal adı ile the grudge 2004 yapımı korku filmi. uzun zaman önce izlediğim, evli bir japon kadının eşinin günlüğünü bulması ve yetmezmiş gibi içini açıp okumusı, okuduktan sonrada karısını çocuğunu ve kedisini öldürmesi * sonucu ortaya çıkan laneti anlatır. ölen kadın ve çocuk filmde insanları esrarengiz bir şekilde öldürürken kedi de çığlıyla olaya gerilim katar. çok fazla başarılı olmamasına rağmen insanda değişik hisler uyandıran bir filmdir.
şu an izlesem aynı duyguyu yaratır mı bilmiyorum ama 2004'te sinemada izlediğimizde ciddi ciddi korktuğumuzu hatırlıyorum. bir de gırı gırı gırı diye bir ses vardı film boyunca, küçük çoçuk mu çıkarıyordu ne. beynimde garez ve bu gırıgırıgırı sesi yapışık yaşıyor bu filmden beri.
zamanında epey tırstıran korkunçlu film
izlediğim ilk korku filmi. normalde serinin adı garez fakat o uzun saçlı lanet kadının adını garez koymuştuk biz kardeşimle. gırtlaktan gelen o korkunç sesi de uzun yıllar birbirimizi korkutmak için yaptık. geçen gün denedim yapabiliyor muyum hala diye ama olmadı. alıştırma yapmak lazım tabi bol bol.