gay bara homofobik arkadaşla gitmek

olması imkansız olmasa bile zor bir olasılık. arkadaşı bırakın içeri sokmayı önünden bile geçiremezsiniz. homofobiklerin zaten onca kustuğu zehirli sözler ve düşüncelerden sonra zordur, teklif bile edilmemeli hatta arkadaş bile kalınmamalıdır o kişiyle ya.
kesin hiç bu kadar ibneyi bir arada görmemiştim tarzında bir şeyler söyler ve ibnelerin varlığına şükür eder.o kadar taş gibi herif ibne olmasazarzor götüre bildiği hatunları dahi bulamazdı.*
gay bara giden bir insanın neden homofobik bir arkadaşı var sorusunu akla getirir
fobik kelimesinin abartılı kullanıldığına dair bir işaret olabilir. o kapıdan içeri, mekanın ne olduğunu bilerek girdiyse fobik falan değildir. en fazla önyargılarına güvenip iddialarda bulunuyordur. önyargı ve fobi kelimeleri birbirleriyle bağlantılıdır. ama önyargı fobiye eşit değildir. (bunun altını çizmek istiyorum. çünkü homofobik kelimesinin savurganlıkla kullanıldığını düşünüyorum. savurganca kullandığınız bir kelime söz lük anlamını yitirmese de gündelik kullanımda etkisini yitirebiliyor.)

"arkadaş" fobik ise zaten bırakınız kapısının önünden geçirmeyi, lafını bile etmeniz mümkün değildir. tedavi edilmek istemediği sürece meraktan eline örümcek alan araknofobik duydunuz mu? ya da kendini dolaba kapatan klostrofobik? istisnalar kaideyi bozmuyor. bu durumda, eğer heteroseksüel (yepp!) değilseniz, haydi kabul edin, arkadaşınız falan da değildir.

ayrıca, haydi bir şey oldu, o "arkadaş" oraya sizinle beraber girdi. yaptığı yapacağı saçmalıklardan kendisi kadar sen de sorumlusun. fobik olduğunu, neye potansiyelinin olduğunu biliyorsun. değiştireyim, bir şans daha vereyim derken başkalarını rahatsız etme hakkı olmamalı insanın.

daha da önemlisi, "homofobik" bir "arkadaşa" sahip olan birisinin hiç üşenmeyip sözlükten "arkadaş" ve "homofobik" terimlerinin anlamına acilen bakması gerekir. sonuçta ya arkadaşına haksızlık ediyorsun, ya da kendine.
bardan o ana kadar gizli gey olduğu bilgisiyle çıkabilme ihtimaliniz vardır
gittiğim barın ne tür bir ortam olduğunu söylemeksizin bir kaç homofobik kişiyi davet ettiğim bara götürme aylemi. "arkadaşım" diyemem çünkü homofobik biriyle arkadaş olmam mümkün değil.

bar maceramızda hayli eğlendiler özetle, benden sonra gizlice gittiler mi ya da oranın müdavimleri oldular mı bilemiyorum. ancak şunu biliyorum hetero olsun homofobik olsun bu modeller nedense gay barlarda güzel eğleniyor.*yanlış algılarını kırmak açısından da önemli tabi, kafalarında ne varsa artık gözleriyle görmeleri kurgulamalarından daha mühim.