gilmore girls

başrollerinde lauren graham ve alexis bledel'in yer aldığı, 2000 yılında çekilmeye başlayıp 7 sezon süren, çok yakın bir anne kız ilişkileri olan lorelai ve rory gilmore'un stars hollow'da geçen hayatlarını konu alan bir amerikan dizisidir. amy sherman-palladino tarafından yaratılmıştır.

açık ve net bir şekilde söyleyebilirim ki, bu dizi bugün olduğum insan olmamı sağladı. 7 yaşındayken izlemeye başladım, ve 14 yaşımdayken dizi sona erdi. dizinin ana karakterleri sürekli olarak yazarlara, şairlere, müzisyenlere, filmlere, aktörlere vs vs pop kültür referansları veriyordu, ilk başta hiçbirini anlamıyordum tabii ki doğal olarak, 3. bölümden sonra verilen ve anlamadığım her referansı bir yere yazmaya başladım, daha sonra da araştırıyordum onları. bu şekilde yüzlerce yeni müzisyen, film, kitap, yazar, şair, şiir keşfettim ve sanırım aşırı kahve bağımlılığımın temelinde de bu dizi yatıyor olabilir.

seviyorum yani, öyle böyle değil, çok seviyorum.
bu diziyi izlediğim süre boyunca -ki nerdeyse 5 yıl- kendimi karakter,mimik ve duygusal olarak benzettiğim kadındı lorelai gilmore (bkz: mikelanj fenomeni ) dradonfly inn kız kardeşimle benim de hayallerimi süsleyen bir oteldi ya da annesiyle çekişmeleri, kızıyla yakınlığı, dudaklarının şekli, hızlı konuşması, hazır cevap olması. her şeyini kendime örnek alırdım. hatırlayınca kendime şaştım. ha bi de dragonfly inn'de resepsiyonda duran zenci herifin de hastasıydık tabi
muhteşem,muhteşem, muhteşem... bunun üzerine dizi yoktur pek. hayatımda olduğu dönemde beni bu kadar eğlendiren, rahatlatan bir şey yoktu. dün gibi daha. her güzel şey gibi baki değil. rory büyüyünce zorlaştı tabii dizinin gelişimi. ilerde yaşları büyümüş halleriyle bu iki kadını ve diğerlerini yeniden bu dizide görmek ne harika olurdu. lorelai dan daha komik nene olur mu sizce? ben dizide emily nin hastasıydım. oteldeki görevli hintli lubunya da pek eğlenceliydi.

diziyi buldum ama açamadım. geç mi yükleniyor acaba? açabilenler ses etsin lütfen. bu da size hizmetimiz olsun. tüm sezonları yeniden izlemek için sabırsızlanıyorum.

http://diziport.com/gilmore_girls_1_sezon-izle/2_bolum/