google translate

yabancı dil bilmeyen yurdum ibnesi için turist koli ayarlama uygulaması.
aynı zamanda web sitesi de vardır.
http://translate.google.com
tüm dilleri saçma sapan çeviren bir programdır.
ingilizcesi benden daha kötüdür.
'seninle her gün sevişirdim' cümlesinin italyanca karşılığını 'günlük zincir reaksiyonu' olarak verdi. kesinlikle haklı!
seslendirmesi pek tatlı olan uygulama. ortaokul esprilerinizi itinayla seslendirir. why high one why *
ingilizceden türkçeye inanılmaz bir şekilde kaliteli çeviriyor artık. çüş. nöral makine çevirisi yöntemi kullanılıyormuş ve şu an 8 dil destekleniyormuş. içinde türkçe de varmış. google translate şakaları rafa kalktı. örnek:

turkey's official language is turkish, a turkic language spoken natively by 84.5% of the population. according to polls, between 78.1% and 81.3% of the country's citizens identify themselves as ethnic turks. other ethnic groups include legally recognized (armenians, greeks, jews) and unrecognized (kurds, circassians, arabs, albanians, bosniaks, georgians, etc.) minorities. kurds are the largest ethnic minority group, making up approximately 13.4% to 18% or up to 25% of the population, based on polls and estimates. the vast majority of the population is nominally sunni muslim, with alevis making up the largest religious minority.

-----------------------------------------------------------------------------------

türkiye'nin resmi dili, doğal olarak nüfusun% 84.5'inde konuşulan türk dili olan türk'tir. anketlere göre, ülkedeki vatandaşların% 78,1 ila% 81,3'ü kendilerini etnik türk olarak nitelendiriyor. diğer etnik gruplar yasal olarak tanınmış (ermeniler, rumlar, yahudiler) ve tanınmayan (kürtler, çerkesler, araplar, arnavutlar, boşnaklar, gürcüler vb.) azınlıkları kapsıyor. kürtler, anketlere ve tahminlere dayanılarak nüfusun yaklaşık% 13.4 ila% 18'ini oluşturan en büyük etnik azınlık grubudur. nüfusun büyük çoğunluğu aleviler en büyük dini azınlığı oluşturan sünni müslümanlar.
şu an /tr uzantısında ingilizce çeviri seçeneği olmayan google şeysi. ne türkçeden ingilizceye ne de ingilizceden türkçeye çeviri yapılamıyor. neden acaba?

not: lazım olanlar için /en uzantısında çalışır durumda.
https://translate.google.com/?hl=en
ing - tur çeviri yeniden aktif.
hayat kurtaran bir uygulama. özellikle yazısını tam olarak okuyamadığınız bir ülkede yaşıyorsanız ya da ziyaret ediyorsanız, fotoğraf üzerinden karakterleri tanıyıp çevirisini yapması çok faydalıdır.