gordias

yeni sözlükçümüz. hoş geldin.

(bkz: askk)
friglerin başkenti olan gordion'un isim babası kralımız. çiftçilikten krallığa ilginç bir hayat biçimi. kibelenin gönlüne taht kurduğuda söylenir bende yakıştırdım çiftçi kral ve bereket tanrıçası birleşimi bildiğin bolluk.
frigya kralı olmasından öte, arabasını bağlamak için attığı düğüm gönüllere taht kurmuştur. öyle ki, düğümü çözenin asya krallığına sahip olacağı bilgisi dilden dile dolaşmış, sonunda büyük iskender'i gordion'a (ankara) kadar getirtmiştir. düğümü çözemeyen büyük * iskender, kılıç darbesi ile ikiye ayırdıktan sonra şu lafı etmiştir;

(bkz: think outside the box)
ayı sözlüğü dert edinmiş beşer. uyku tutmayınca, bütün gece ders çalışıp sonunda da sıkılıp son saatlerinde buralara gereksiz didaktik girişler yapan kimse. dombili.
açtığı başlıklardan ve girdiği entrylerden dolayı, bana tarihle ilgili bir alanda calistigini düşündüren yazar. aramiza hosgeldin gordias
sinema, tiyatro, edebiyat, tarih, gezi, rehberlik, sanat, turizm, yabancı dil vb. bir çok konuda dolu dolu bilgi birikime sahip olduğunu düşündüğüm yazar. böyle yazarlar zaman zaman madilenebiliyorlar. hiç kafasına takmasın derim. zirvelere de katılmasını çok isterim. entryleri böyle ise sohbeti kim bilir nasıldır diye düşündüm bir an. entrylerine ve başlıklarına devam etmesi dileklerimle.
açtığı konuları beğendiğim bir yazar. bilgiye önem veriyor. yalnız biraz acele acele yazıyor sanki. fakat yinede beğeni ile takip ediyorum. hoşgeldin gordias.
güzel cümleleri ve seçtiği özenli kelimeleri ile dikkatimi çeken yazar. daha çok ve yoğun yazmalı.
tekrar yazmaya başlamak istemek? istekten fazlası gerektiğini bilen yazar...