haberim olsa diyanet'e o arabayı sakın verme derdim

bir erdoğan beyanatı, arkadaş ne lüks çıktı bu milli görüşçüler. bir hırka bir cübbe anlayışından mercedesler, saraylar, gemicikler moduna geçtiler resmen. islam dinindeki israfın haram olduğunu idrak edemediler galiba. allah ıslah etsin diyecem ama yetinmiyolar arkadaş, hep daha fazlasını istiyorlar resmen.

haber linki: http://www.demokrathaber.net/siyaset/erd...
dünyaya binlerce peygamber gönderildiği halde hiç biri din öğretmek karşılığı para almamışlardır.hz.isa marangoz hz.muhammed çoban ve tüccardı.şimdiki zamanda ise maşallah din öğretmek ve açıklamak adına milyonlarca lira bütçeyi götürüyor bazıları.binlerce insan sokaklarda aç sürünüyor yine binlercesi bedenlerini satıyorlar.lakin kralın şeyhülislamı maşallah debdebe içinde yaşıyor.milyonluk arabasından inip minbere çıkıp dinin kurucusunun fakirliğini övüp mümin müslümanlardan aza tamah etmesini istiyor.
kafası çalışmayan müslümanlar bunları ölümüne destekliyorlar.artık allahın evleri birer ticarethane olmuş durumda.her gün önünden geçtiğim bir cami var alt katı market.evet yanlış duymadınız market var altında.burda namaz kılan hiç bir mümin sormuyor sorgulamıyor bu hali.onlar bu şekilde ölümüne savundukları hacı-hocalar yetimin hakkını çatır çatır afiyetle yiyor.bu hesap ahirette onlardan ve onlara göz yumanlardan muhakkak sorulacak.asıl olan bu dünyada adaletin tecellesi lakin bu gidişle zor.bir hadis var sahih hadislerden aynen şöyle:

''insanların en şerlisi, kimseye ikram etmeyen, yalnız yiyen ve hizmetçisini dövendir. bundan da kötüsü, insanlara kızan, buğzeden ve insanların kendisine buğzettiği kimsedir. bundan da kötüsü, şerrinden korkulan ve kendisinden hayır beklenmeyen kimsedir. bundan da kötüsü, dünya karşılığında ahiretini satan kimsedir. bundan da kötüsü, din ile dünyayı yiyen yani dini dünya menfaatine alet eden kimsedir.''