hacker

bilgisayar sistemlerinin , programların ve web sitelerin açıklarını bulup bunlardan fayda sağlayan yada zarar veren internet korsanları. mr. robot ve who am i gibi hacker ana temalı filmleri izleyince hem kahraman hem de suçlu olabilecek potansiyele sahip zeki insanlar oldukları sonucuna varıyorsunuz.bence yaptıkları şey çok eğlenceli.
tinder, hornet, instagram hesabı hacklenir üççrreeet dm'den konuşulur.
yeni sitem için aradığım insanlar. bulabilinirse yeşillendirin lütfen. beyaz şapkalı olmak kaydıyla.
filmlerde ve dizilerde göründükleri gibi olmadıklarını söylerler genelde. yani hiç bir hacker bir kaç saniye de rahatlıkla bir sisteme elini kolunu sallaya sallaya sızamaz. sadece güvenlik çok zayıf ise ve bir açık bulurlarsa sızabilirler. ya da sızmak istedikleri sisteme bir adamını yerleştirirse -sisteme sızması için içeriden yardım alırsa- sızabilir.

kaldı ki deep web sanıldığından daha karmaşıktır. fbi bile 'cp' sitelerine rahatlıkla sızıp ele geçiremiyor. istihbaratın bile bi siteye sızabilmesi için içeride adamının olması gerekiyor.

o yetenek çalışmayla elde edilebilecek olsa ben niye durayım bunca yıl. ünlülerin cep telefonlarında ki çıplak görüntülerinin açığa çıkması tamamı ile siber güvenlik konusunda ki bilgisizliklerinden kaynaklı. dedim ya güvenliğin asgari düzeyde olması gerekli başka türlü sızamaz.

felicity gerçekte yok yani. ♥

gta serisinden alistirildik buna bence
birkaç terminal komutuyla ortamlarda hava atabilirsiniz. nasil mi? bir dm kadar uzağınızdayım. şaka şaka. o işler öyle herkese söylenmez.
bugün aklıma bir anım geldi:

13 yaşındayken falan, internet ortamlarında "olm hackerım lan ben, sinirlendirme beni ip adresini bulurum." diye dolaşan bir ergen irisiydim. hackerım deme sebebim de: ikinci harddiskimde sızma testleri için kullanılan kali linux olmasıydı, ama kullanmayı bilmiyordum, sadece vardı.

birgün yine böyle kolpa atarken başıma geleceklerden habersizdim. skype'dan biri bana ulaştı, tanımıyorum. o zamanlar skype adresimi herkese veriyordum, bir yerden bulmuştur diye düşündüm.
biraz konuştuktan sonra dedi ki "ben programlama ile uğraşıyorum, yeni bir oyun yazdım, sana atsam, yorumlayabilir misin?" ben de tamam dedim. bana bir dosya.tc linki attı, ben de indirdim. bir baktım exe dosyası açılmıyor, skype'tan yazdım "yha şey indirdim ama açılmıyo" o da dedi ki "aa sorun olmuştur, ben halletmeye çalışıyım sana tekrar atarım.", o zamanlar büyük bir salak olduğum için inandım.

2-3 saat geçti, baktım mouse kendi kendine hareket ediyor, cd-rom açılmaya başlıyor falan. 2-3 dakika sonra(baya uzun sürmüş) anladım olayı. o zamanlar darkcomet diye bir program vardı, çok popülerdi, kesinlikle hackerlıkla falan alakası olmayan bir program. remote access trojan diye geçer ve bilgisayara tamamen kontrol sağlanabiliyor. aslında anti- virüsler uyarı veriyor diye hatırlıyorum, ama hackerım ya, anti-virüs kullanmam, windows defender da kapalıydı.
neyse işte onu yediğimi fark ettim. baktım adam chat penceresi oluşturmuş "geri zekalı" falan yazıyor. bilgisayarı kapattım ve internet kablosunu söktüm.

10 dakika aptallığıma küfür ettikten sonra, güvenli modda bilgisayarı açtım, yedekleri aldıktan sonra format attım. n'olur nolmaz diye bios pilini çıkartıp bios'u sıfırladım, ramleri silgiyle sildim,*(ne alakaysa). skype'a tekrar girdiğimde adam engellemişti beni tabi ki. bu arkadaş niye benle uğraştı bilmiyorum ama o günden sonra hackerım diye kolpa atmadım.