hakan vreskala

an itibariyle imc tv de canlı yayın konuğu olan enteresan müzisyen. "kurdi nizanim" isimli şarkısı sosyal medyada ortalığı yıkıyormuş. "türk kürt kardeş değildir, sevgilidir" lafı beni benden almıştır. öpüyorum seni hakan... bitanesin..
geleceğin kazim koyuncusu. hiç abartmıyorum arkadaşlar, imc tv de az önce izledim. alelacele bir entry girdim belki içimizden izleyen olur diye sonra programın tamamını izledim.
makedonya göçmeni bir aileden, kendisi izmir doğumlu. mühendislik okumak için istanbula gelmiş ama eğitimini yarıda bırakıp isveçe göçmüş. isveç kraliyet akademisinde dünya müzikleri alanında eğitim almış. punk rock müzik yapan gruplarda perküsyon sanatçısı olarak yer almış. şivan perverle konserlere katılmış. bir çok dilde şarkı söylemis.
türkiyenin sıkıntılarından, kadın cinayetlerinden, kürt sorunundan, ötekileştirmeden, empati eksikliğinden bahsetti. çok bilgili, kültürlü, empati yapmayı bilen, duyarlı, politik bilinç düzeyi yüksek birisi. gitarla, neşet ertaş'ın "niye çattın kaşlarını" türküsünü söyledi.
ben çok sevdim. dinleyeceğim, takip edeceğim. sizede tavsiye ederim...
anglosakson kürtçesiyle *şarkı söyleyen tatlı bir adam.galiba bir kürt kızına aşık.
iki saat sonra ankara konseri başlıyor.

https://www.facebook.com/events/307313466139784/