halle berry

46 yaşında olmasına rağmen hala taş gibi olan, oskar almasına rağmen bence çok da şahane bir aktrist olmayan oyuncu. çok güzel olduğu için seyrediyorum ne yalan söyleyeyim.
cloud atlas ta rol icabı makyajla yaşlandırılmaya çalışılmış ama olmamış. tabiat ananın yapamadığını siz makyajla mı yapıcaksınız lan wasowski ler?
hem oscar hem de orjinal adı razzie awards olan ve en kötü oyunculara verilen altın ahududu ödülleri'ni kazanan ilk aktris.
monster's ball filmindeki oyunculuğuyla, aktristliğin kitabını yazmış, abd'li kadın oyuncu. aynı filmle en iyi kadın oyuncu oscar'ını almış ve bu ödülü alan ilk zenci kadın olarak tarihe geçmiştir. her ne hikmetse daha sonra oynadığı filmler gişede batmış ve kariyere süratle inişe geçmiştir. büyük aksiyon filmlerinden, gerilimlere kadar türden türe her filme okey vermesine rağmen uyduruk performansları ve filmlerin kalitesizliği nedeniyle neredeyse kariyerini mahvetmiştir. 2005 yılında en kötü kadın oyuncu seçildiği altın ahududu ödülünü almak için törene katılmış ve çok eğlenceli bir konuşma yapmştır. konuşma şöyledir:
"beni bu boktan filmde rol almak üzere seçtikleri için warner brothers'a teşekkür ederim. küçükken bana iyi bir kazanan olmak için önce iyi bir kaybeden olmalısın diyen anneme de sevgiler. kariyerim sizin sayenizde uçurumdan aşağıya yuvarlandı. öpüyorum! "

ps: çok güzel kadındır.
kedi kadın olduktan sonra nazarlanan oyuncu.
özellikle gothika https://www.imdb.com/title/tt0348836/?re... ve extant (https://www.imdb.com/title/tt3155320/?re... dzisinde keyifle izlediğim, güzel mi güzel aktrist.