hocalı katliamı

1992 yılında azerbeycanın hocalı kentindeki sivillere karşı ermenistan tarafından yapılmıştır. 2 bine yakın insan öldürülmüştür. bir kısmı işkence yapılarak. bugün 20. yıl dönümü "anma"ları taksimde yapıldı.
bir nevi ermeni soykırımı iddialarına karşı kullanılan katliamdır. tarih de çok yeni olmasından kaynaklı hiç bir kıvırma payı barındırmamaktadır.
insanlığın bu çağda bittiği nokta.kimilerine göre hala inatla 3 nokta !
meksikanın resmen soykırım kabul ettiği katliam.

kimilerince osmanlıdaki 1915 ermeni katliamından daha kötü olduğu iddia edilip bir nevi sidik yarıştırılır. aslında maksatları kendilerini temize çıkartıp ermenilerin katliamı hak ettiğini anlatmaktır. ancak insanlıktan nasibini almayanlar cinayetin her açıdan çirkin olduğu ve katlanılabilir bir durum olmadığını anlamadıkları için öldürülenlerin üzerinden prim yapmaya devam ederler. bu da onları zavallı yapar.
ermenistanın karabağ bölgesini işgal ederek bölgeyi ermenileştirmek için azeri halkına uyguladığı katliam/pogrom/kırımdır
1991 - 1993 yılları arasında işgalci ermenistan silahlı kuvvetleri tarafından yapılan katliam. sivilleri öldüren işgalci ermenistan. çocuklara , kadınlara acımadan tecavüz eden ermenistan. rusya yı da unutmamak gerek. ermenistana destek veren 1. ülke. tıpkı osmanlı döneminde yaptığı kışkırtmalar gibi .

(bkz: sözde ermeni soykırımı)
(bkz: ermenilere özür kampanyası) *

ermenistan başkanı sarkiskan bir söyleşide gençlere şöyle demiştir ;
"dağlık karabağı biz aldık , ağrı yı sizler alacaksınız. "

faşizm ? * *

ayrıca ermeniler pkk terör örgütünün içinde de bolca bulunurlar.
ermeni bir doktor 13 yaşındaki türk kızının derisini yüzerek öldürdüğünü kitabında anlatmış. derisi yüzüldükten sonra kaç dakika yaşadığını analiz etmiş. devamında 3 çocuğa da aynısını yaptıklarını itiraf etmiş. halkına karşı gururlu bir iş çıkardığını da ifade etmiş.

http://m.facebook.com/story.php?story_fb...