hormonlu domateste dark bear'ın neden ödül verdiğini anlayamamak

öncelikle sözlük kurmak basit bir olay değildir.hele ki eşcinselliğin ahlaksızlık olarak adledildiği bir toplumda eşcinsellere sahip çıkıp onlara bir alan açmak hafife alınacak kadar önemsiz değildir.kendisi bilgili ve kültürlü bir insandır.bu bilgi birikimini kullanıp belki çok iyi yerlere gelip çok iyi paralar kazanabilirdi ama o eşcinsellerin toplumsal ve hukuksal mücadelesinde yer almak istedi.ayı sözlükte bu toplumsal mücadelede bir yapı taşıdır.
kendisini çok eleştirdim daha da eleştireceğim.kimse gibi oda mükemmel bir insan değil.lakin dark bear ın hakkı sadece ödül vermek değil o ödül almaya layık bir insandır.
cidden lgbti hareketinden o kadar uzaksınız ki, daha neyin ne sebeple olduğunu bile kestiremiyorsunuz. öncelikle dark bear hormonlu domates ödülleri etkinliğinde hiç ödül vermemiştir. 2014 ve 2015 yıllarındaki ödül törenlerinde ödülünü almaya gelmeyen homofobi ödülü sahiplerinin yerine ödül almak için sahneye çağırılmıştır. ödül törenini sunanlar sosyal medyadan ve reel yaşamdan arkadaşları olduğu için birinde hiç habersiz sahneye çağırılmış, diğerinde de bir önceki gün "geceye geleceksen bir hormonlu ödülü de sana vereceğim" şeklinde gelen mesajla alınmış olan ödüldür. verilen ödülleri kimin alacağı spontene gelişiyor yani. son olarak ayı sözlük hormonlu domates ödüllerinin adaylarını belirlemek için yıllardır en iyi kaynaklardan biridir ve organizatörler de bu sebeple ayı sözlük başlıklarını, yazarların önerilerini dikkate alarak adaylar belirliyorlar. çirkeflik kasmak yerine hadi gelip siz de bu mücadelenin bir parçası olun.

zöge: başlığın başa kalması.
asıl komik olan kaos gl ve queer fest de katkıda bulunan birinin hormonlu domates sahiplerinin ödüllerini neden almadıklarını anlayamıyor olması değil mi?
hadi egomu bir kenara bırakıp yazayım.

cinim evenme'ciğim

bak şimdi bu aşağıdaki ödül sahipleri ödüllendirilirken tiye alınıyorlar timam mo

just a spoiler

2015 ödülleri ve sahipleri şöyle;

eğitim - ihsan karaman
yayıncılık - "kızları kız erkekleri erkek gibi yetiştirmek" psk. banu yaşar, zafer yayınları (domatesleri bende)
sansür - zorlu center
kurum - tdk
spor - fenerbahçe
medya - engin ardıç
siyaset - recep tayyip erdoğan
eğlence - niran ünsal
beynelmilel - isviçre
şu ana kadar ki özet: kaos gl ve queer fest gibi aktivitelerde gönüllü olarak çalışan* birinin, neden bu ödülü daha kaliteli* ve organize birisinin* veremediğini, bilinçli yada bilinçsiz* şekilde yanlış başlık açarak sorgulamasıdır.
gelişmeler az sonra.

anlama kabiliyetinde eksiklikten olabilir. anlama isteğinde yoksunluktan olabilir. ya da anlayıp da anlamamazlıktan gelme nedeniyle de olabilir.

ay yine çok akıllıca bir entri yazdım.