ikinci şansın genel olarak şans verenin götünde patlaması

hata zincirinde masum olan tarafı alaşağı eden yanılma hali.

genel olarak yanlış yapma yada hep aynı yanlışı yapma noktasında bunu alışkanlık haline getirene ikinci ya da üçüncü şans verilir, ancak bonus hak sonrasında şans verenin götünde patlar. örneğin "tamam anlaştık o zaman kaldığımız yerden devam." dersin ancak karşındaki bu kez daha çok hatta katbekat suistimal ederek tüm oyunu bozar.
2. bir şans kazanmak kızım, ilk şansı kaybetmek demektır
bizede oyle oldu
öyle bısey oldu kı cocuk dostu dusmanı bir kenara fırlattı
bende ozman ogrendım
ikınci hayat kızım ilkinde ihanete uğramak degil ilkine ihanet etmekmis
herkes ikinci bir şanstan bahseder ama kımse kotuluge acılan kapından ilk defa nasıl gırmıs hatırlamak ıstemez
ilk hayatla ıkıncısı arasında bır omur vardır hic bir şey bitmez her sey degısır...
tuncel kurtiz


hibirşey bitmez tuncel baba sen de bitmedin bitmeyeceksin
olabiliyor. ama ikinci şanstan sonra bile gülümseyerek hatırlamak düştü neyse ki bize. aslında ikinci şansı vermekten kaçınmamak gerek. sonu ne olursa olsun biri ikinci şans istiyorsa eskisi gibi olmayacağından istiyordur. zaten bütün ilişkiler illaki bitiyor o ya da bu şekilde. ikincisi birincisinden daha güzel geçebiliyor. zaman geçtikçe güzel hatırlıyorsun ikinci şansı. ikincisinden sonra daha iyi bitiyor zaten. daha sonra canın sıkkın olunca arayıp konuşabiliyorsun onunla. hatta şiir okuyabiliyorsun
doğru bir önermedir. en kısa sürede aslında yok saymak gerekir, bitirmek gerekir. ilişki sürsün diye savaşmayıp bol bol sevişmek lazım.
efsaneye göre akhilleus'un incinebilir yegane yeridir topuğu; insan olmaya en yakın noktasıdır. savaş alanına gelene kadar ulaşılamaz bir yarı tanrı olan akhilleus bir başka insan için meydana çıktığında incinebilir tek yeri olan topuğundan vurulup düşer; topuğu kadar güçlü, incinebilirliği kadar insandır.

henüz bebekken onu kutsal havuzda yıkayan annesi topuğunu da batırsaydı suya, akhilleus'u diğer insanlar için ulaşılabilir kılan tek bir nokta bırakmamış olurdu. kim, sırf incinmemek için hiç dokunulmamaya razı olur?