istanbul feminist kolektif facebook hesabının hacklenmesi

6 mart pazar akşamı üç kişiden oluşan faşist grup tarafından ifk facebook hesabı hacklenmiş ve 8 mart 19:00'da fransız kültür merkezinde olacak eylemin etkinliğini iptal edip, 10 mart fatihte olarak yeni etkinlik açmıştır.
yeni açılan etkinliği görünce tekrar twittera falan baktım ne alaka etkinliğin iptal olması diye. yeni açılan etkinlik için de herhalde bir daha olacak ama fatih ne alaka oldum, fazla takılmadım orasına.
bir kaç saat sonra hesabın hacklendiğine dair haber geldi. insanlar zaten yeni etkinliğin altında yorum yapmış sayfa hacklendi mi, neden iptal yahu diye. haberi alınca herkes şikayet edelim diye yorumlar yazdı fakat yazdığımız yorumlar silindi.
twitterdan bir çok feminist grup sayfanın hacklediğini ve şikayet etmemizi söylediğine dair şeyler paylaşıldı.

sayfayı hackleyen üç kişinin facebook linki de şunlardır, sizler de hacklenmiş olan hesabı ve bu üç şahısı şikayet ederseniz minnettar kalırım.hacklenen hesap;


http://www.facebook.com/istanbulfeminist...


hackerlar;

http://www.facebook.com/profile.php?id=1...

http://www.facebook.com/profile.php?id=1...

http://www.facebook.com/profile.php?id=1...


not: her yıl kutlanan koskoca 8 mart dünya emekçi kadınlar günü'nün etkinliğini iptal edip "daha kapsamlı bir yürüyüş için" bıdı bıdı diyerek 10 marta ertelemekte ancak bu gerzeklerin akıllarına gelirdi zaten!

fatihte olması da ayrı bir trajikomik tabii.
herhangi bir veri alış-verişi yapmadan nasıl hackleyebiliyorlar anlamadım. eğer veri alış-verişi yaptılarsa da dikkatli olmaları lazımdı.

gerçekçi olalım. maalesef insanlar, başkalarına zarar vermeyi çok seviyor. her insana iyi niyetle yaklaşmayın derim ben.
--- spoiler ---
sayfamızı geri aldık! bugün birçoğunuzun bildiği gibi sayfamız hacklendi, 8 mart etkinliğimiz kapatıldı. sayfayı hackleyenler yanlış yönlendirmek amacıyla tarih ve yer bilgisi değiştirerek etkinlik açtılar. belli ki 8 mart feminist gece yürüyüşümüz birilerini çok korkutuyor, kadınları alanlardan, sokaklardan uzak tutmak istiyorlar. bu vesileyle tekrar tekrar: yaşasın kadın dayanışması! yaşasın feminist mücadelemiz!
--- spoiler ---

sayfayı geri almışlar.