izmir'deki suriyeli trans tecavüzcüsü

yolda yürüyen transa bıçak dayayıp evine gitmeye zorlayan, evinde ellerini ve ayaklarını bağlayıp defalarca tecavüz edip üzerine cep telefonunu çalan suriyeli tiptir. memleketi ne hale çevirdiler, geliştiremediğiniz çözüm paketleri götünüze girsin. memleketin mevcut psikopatı, sapığı yetmedi, bir de suriyelileriyle uğraşıyoruz.

http://www.milliyet.com.tr/travestiyi-bicak-zoruyla-kacirdi--gundem-2202226/
bunlar daha başlangıç bunlar yakında karınıza kızınıza tecavüz etmeye başlarlar
olay vahimdir ama bu olayı suriyeliler yaptı diye ırkçı söylemlerde bulunmak daha vahimdir!suriyeliler gelmeden önce trans arkadaşlar çok güvenliydiler dimi???
trans bireylerin yaşamlarının malesef ki bir gerçeğidir. buradaki "suriyeli" vurgusuna değinmeden önce, bu konuda söylemek istediğim bir kaç şey var: trans cinayetleri ve translara karşı işlenen diğer suçlar geçmişte de günümüzde de genellikle görmezden gelinmiştir, gelinmektedir. bunun altındaki en önemli nedenlerin ise din baskısı, eğitimsizlik, ve hükümetin politikaları olduğunu düşünüyorum. haklı olarak sorabilirsiniz ki akp hükümetinden önce durum farklı mıydı? değildi. ama, toplumun her kesimine özgürlük mottosuyla iktidar olmuş bir partinin sadece muhafazakarlara özgürlük getirip, diğer bireyleri (özellikle eşcinsel ve transeksüelleri) yok saymasını son derece iki yüzlü buluyorum.

suriyeli sığınmacılar konusuna gelirsek, savaştan kaçan insanların ülkemize sığınmacı olarak elbette sığınmaya hakları vardır. aksini iddia eden ise ırkçıdır. ama unutulmamalıdır ki, bugün bu sığınmacılara maaş veriliyor, çocukları bizlerin deyim yerindeyse kıçımızı yırtarak girdiğimiz üniversitelere açılan ek kontenjanlarla sınavsız giriyorlar. devlet büyüklerinin görevi elbette suriyeliler'e yardım etmektir ama unutmamalıdırlar ki bu ülkenin vatandaşları vergi veren vatandaşlardır, suriyeli sığınmacılar ise zaman zaman örneklerini gördüğümüz gibi toplum içerisinde sorun çıkaran bir topluluk olabilmektedir.

şu noktada beni ırkçı olarak yaftalayacak arkadaşlara peşinen geçenlerde okuduğum bir yazıdan bahsetmek istiyorum (özür dilerim, yazının linkini ya da başlığını hatırlayamadığım için kaynak gösteremiyorum). yurtdışında mültecileri kabul eden bir ülkede mülteci bir erkek kadın bir vatandaşı yolda taciz ediyor, bunun üzerine tüm halk ayaklanıyor. tüm mültecilerin sınır dışı edilmelerinden falan bahsediliyor. benim gözümde ırkçılık budur.

öte yandan, ülkeye alınan sığınmacıların çokluğu onları ülkemizde dikkate değer bir azınlık sınıfına sokmaktadır. günümüzde kürt sorunu varken, merak ediyorum bu kadar tavizler verdikleri için ülkelerine dönmeyip tc vatandaşı olacak suriyeli azınlık haklar istediklerinde devlet büyüklerimiz ne yapacaklar? bunları konuşmak bizi ırkçı yapmaz, daha kendi erkeklerimizi kadınlara nasıl davranmaları gerektiği konusunda eğitememişken kadınlarımızı, translarımızı suriyeliler'den nasıl koruyacağız?