jack nicholson

kendisi için söylenecek pek bir şey olduğuna inanmıyorum çünkü bu adam hala tek bir bakışıyla bile tüm dünyaya oyunculuk dersi veriyor. oyunculuğun ne olduğunun hala tam olarak anlaşılamadığı ülkemizdeki ''oyunculara'' bu adamın filmlerini kür olarak vermek lazım. böyle alacaksın bi odaya bizimkileri üçer beşer dayayacaksın jack'in filmlerini. o yüksek egolarını törpülemek için de jack nicholson'a sorulan ''en beğendiğiniz oyuncu kim?'' sorusuna verdiği cevabı ezberleteceksin;
''en beğendiğim oyuncu marlon brando. keşke onun oyunculuğunun onda birine erişebilsem..''
evet, sırf one flew over the cuckoo s nest için hiç çıkmadan on ay boyunca akıl hastanesinde yaşamış, on iki kez akademi ödülüne aday gösterilmiş, üç kez bu ödüle layık görülmüş, altın küre adaylığına artık yetişemediğim ama yedisini kazandığından emin olduğum bu adam gerçekten oyuncudur. adamın hasıdır. ne yapsa izleyeceğim ve izleteceğimdir.
sünnet düğününde bile oynasa izlerim, öldüğünde akademi kapasın kepenkleri daha da açmasın dediğim adamdır, as good as it gets filmi de şahanedir.
şu jack nicholson kimdir var mı ki dünyada eşi diye şiirler yazılası adam. bence tartışmasız şu anda yaşayan en iyi oyuncu. keşke yeni bir proje olsa da izlesek, özledik.
ayh bu adamın 70 kusur yasına rağmen bana aşık olmasını istiyorum. öpmek istiyorum, o pis bakıslarından atmasını istiyorum. millet james dean diye ölür, marlon diye ölür amma ben bu adama bitiyorum.