jamala

*

ukrayna'nın yurovıjın* temsilcisi olmak için internet üzerinden yapılan oylamada birinciyken sitenin şaibeli çöküşü sonrası sonuncu olan ve buna dellenen ve kurula siktiri çeken kırım tatarı kökenli hanım ablamızdır.** ablamızın amy ve gaga benzerliği o kadar canına taketmiş ki artık " it s me jamala" türküsünü yakmıştır. kendisini dinlemeye başlamak isteyenlere tavsiyemiz orijinali bokum gibi olan " history repeating" şarkısıdır.

ve işte ablamızdan bir kuple:**

it's me jamala:


*
eurovision 2016 da ukrayna'yı temsil edecek şarkıcı.
sözler şöyle;

yabancılar geldiğinde
evlerinize gelecekler,
hepinizi öldürecekler
ve diyecekler ki,
biz suçlu değiliz
suçlu değiliz
aklınız nerede?
insanlık ağlıyor
tanrı olduğunuzu sanıyorsunuz
ama herkes bir gün ölür.
ruhumu geri almayın
ruhlarımızı
gençliğime doyamadım
ben bu yerde yaşayamadım
gençliğime doyamadım
ben bu yerde yaşayamadım
bir gelecek inşa edebiliriz
insanların yaşamak ve sevmek
için özgür oldukları yerde.
en mutlu zaman
kalbiniz nerede?
insanlık ayağa kalk
tanrı olduğunuzu sanıyorsunuz
ama herkes bir gün ölür.
ruhumu geri almayın
ruhlarımızı
gençliğime doyamadım
ben bu yerde yaşayamadım
gençliğime doyamadım
ben bu yerde yaşayamadım
vatanıma doyamadım
ukrayna diyince insanın aklına seksi, taş gibi kadınlarla güzel şovlar yapan ülke akla geliyor. o yüzden bu biraz şaşırtıcı.

gürcistan'ın 2009 senesindeki we don't wanna put in şarkısı yasaklandıysa, bu kadının yaptığı şarkı hayli hayli yasaklanmalı. o zaman herkes çektiği acılardan, savaşlardan bahsetsin yarışmada. kim izler ki? devamı bile gelmez.
tatarcada cemile demektir. tatarlar ruslar kızmasın diye bir tanesi hariç türk isimlerini böyle değiştirerek çocuklarına koyuyorlar. (bkz: ramazan)
sesi mükemmel olan 2016 eurovision ukrayna temsilcisi soydaşımız. dilerim güzel bir derece alır. kendisi ve şarkısı için verilen tepkilere katılmıyorum. uluslararası platformda saçma sapan eleştiriler alıyor. hele ki bunu geçen sene ermenistan'ı don't deny derken ayakta alkışlayıp, bu sene bu şarkı için olumsuz düşünüyorsanız bilemiyorum biraz şöyle böylesiniz galiba. öbtüm.
ukraynan'ın eurovision yarışması için seçtiği şarkı.ama bir ağıdın eğlence yarışmasında ne işi var anlamış değilim.bu yarışmayı politikleştirmekten başka bir şey değil.tıpkı ermenistanın ermeni sürgünü için yapılan şarkıyla katılması gibi saçma bir durum.şarkı büyük ihtimal ilk dörde girecek.batılıların rus nefreti sanatın önüne geçecek.ayrıca şarkı tıpkı ermenistanın şarkısı gibi kötü.
otur sıfır!
sesi ve güzel şarkısı ile esc 2016 yarışmasında ukrayna adına birincilik kazanan tatar şarkıcıdır. geçtiğimiz hafta 1944 şarkısına güzel bir klipte çekmiştir;