jessica lange

"jessica phyllis lange (20 nisan 1949, cloquet), iki kez akademi ödülü'ne ulaşmış olan abd'li oyuncudur." american horror story'nin vazgeçilmez soluklarından biridir. pek bir üzücüdür ki, ahs'nin 5. sezonunda bizlerle olmayacak. sebebi ise lady gaga'nın başrol alacak olması, jessica'nın bundan memnun olmaması.
american horror story'de sınırları zorlayan performansı, oyunculuğu ve karizması ile allah gibi bir kadındır! bana kadın olsam işte tam da böyle bir kadın olmak isterdim dedirtmiş güzellik ve karizmaya sahiptir bence! özellikle ikinci sezon american horror story asylum'daki performansı ile seviyeyi allahuekber dağlarına çıkarmıştır kendisi. öl de ölelim jessica reyiz! yerim!
postman always rings twice, frances, big fish, tootsie ve all that jazz ve nice filminde döktüren ancak günümüzdeki ününü ahs ile kazanan aktris. 6 oscar adaylığı ve 2 kazanmışlığı vardır. böyle bir tavır, böyle bir doğal ''umrumda değilsiniz'' tavrı yok, inanılmaz derecede cool. ödül konuşmaları/röportajlardan gördüğümse bir o kadar da hafif mütevazı kendisi. ryan murphy'nin yeni dizisi feud ile geri dönüyormuş ekranlara.

yalan değil, benim için de her zaman the supreme olarak kalacaktır kendileri.

https://www.google.com.tr/search?q=jessi...


bir de tabi ki, şu efsane performansını bırakayım.