kadın garsonların tunceli'yi terk edişi

dün tunceli'de bir birahane'de kadın garson çalıştırıldığı iddiası ile olay çıkaran ve birahane sahibinin kavgada bu şahsı yaralaması ile sonuçlanan olayda gelinen son nokta.

5 birahanenin tahrip edilip kullanılamaz hale gelmesi sonucu, kentte çalışan 15 kadın garson başka şehre gönderilmiş. elazığ'a gönderilen kadınların artık iş bulup bulamayacağı da muamma. ortaya atılan tonlarca iddia var. sırf kadın garsonlar yüzünden çıkan kavgalarda 10 yıl içinde 4 kişinin ölüp 10 kişinin yaralandığı da bir başka beyanat. savcılığın soruşturma başlatmasına yol açan olaylar zincirinin temel olarak bu kadınların ahlaki çöküntü yaşatıp fuhuşu yaygınlaştırdığı temeline dayanması ise şu çağda anlaşılabilir gibi değil.
okuduğumda vahşi batıdan sandığım olay.
dersim gibi dogunun hos goru adasi olan bir yer icin utanc kaynagi hadise.maocu ve asiri sol orgutlerin islamcilardan daha yobaz oldugunu bize bir kez daha kanitlamistir.simdi kadinlari baskiyla gonderince devrim yaptiklarni mi saniyorlar yoksa son donem de azalan halk destegini kazanmak icin yapilan bir sov mu ?