kara lastik

köye gidince giymek için yarıştığımız ayakkabı şekilli plastik bişey.
çorapsız giyilir. dereden falan geçerken ayağına su kaçarsa ya da koşmaktan ayaklar terleyince wırçk wırçk şeklinde sesler çıkan nostaljik tasarım. şimdi bulsam alırım valla.
kara lastik çorapla da giyilir. * ilk defa kara lastik giyenlerin işi oldukça zordur. çünkü kara lastiklerin arka tarafı genelde ayağı topuk üstünden tahriş eder. genel olarak kullandığımız "ayakkabı ayağıma vurdu." cümlesinde olduğu gibi bir şikayet sebebidir. bununla birlikte kara lastik giyen kişilerin ayakları terliyor ise wirçk wirçk ortalarda gezmemek ve ayaklarında bir takım sağlık problemi ile karşılaşmamak içinde çorap giymeleri gereklidir.

kara lastik zamanında etkisiyle ayakkabı ve bot şekli verilerek de üretilmeye başlanmıştır. bayanlarda, erkeklerde kara lastik giyerler. hatta daha da ileri giderek mes ile de giyerler. mes in içinede çorap giyerler. kara lastik daha çok yurdum köylüsü güzel insanlar tarafından bağda, bahçede, ahırda ve daha farklı köy işlerinde dayanıklılığı ve su geçirmezlik özelliği için kullanılır. konforlu mudur? çorap topraklarda evet. şehir yaşantısı içinde köyden şehire göç edenlerin vazgeçemediği ekonomik bir ayakkabı türüdür.
külotlu olanıda varmı acep ? hani eğlencesiz sıkıcı köy gecelerinde fantezi yaparız ; böyle fermuarlı falan olsa yanına kırbacı taksak ? muhtarı koli yapıp swingte sallarken kırbacı çekip şak şak hesabı ?
anket yapalım : tutarsa mekaptan rica ederiz külotlu ya da dizüstü karalastik yaparlar parayı buluruz.

bkz : kinky boots
köy bakkallarına girince kokusu gelen fakirin iskarpini. bide bisküvi arası lokum var ki çocukluk anılarının vazgeçilmezidir.