kızlı erkekli sokağa gösterileri

chp gençlik kolları tarafından organize edilen ve bu cumartesi ve pazar günü 81 ilde düzenlenecek olan protesto gösterileri.

mekan anlamında belli bir adres verilmeyen gösterilerde yoğun şehir meydanları, yollar, köprüler ve kalabalık park alanları seçilmiş. akp borusunu öttürmek için yaptığı mitinglere yandaş taşımak için gemi ve otobüs yollarken; bu mitinglerde herhangi bir ulaşım desteği yok. parti tabanı kararı ile düzenlendiği için herhangi bir yasadışılık unsuru taşımayan eylemlere polis müdahale ederse, türkiye demokrasinin örtülü yaşandığı ülke olarak bir kez daha tescillenecek.

(bkz: kız erkek aynı evde kalan öğrencilere valilik denetimi)
chp'nin yine olayı götünden anladığını gösteren eylem planı, bu adamın bu saçma çıkışları geçmişte de oldu ki artık muhafazakar kesim bile çok sallamıyor bunları, ama hala chp adamın gündem değiştirtmeye çalıştığını kemik attığını göremiyor ya da görmek istemiyor. ayrıca bu tarz eylemler halka çok uzak anla be kardeşim, geniş çapta destek bulmuyor, ekonomiden bahset paradan bahset hey yavrum hey!
bu eylemleri chp'den önce kendisine seks manyağı etiketi yapıştırılan ve başbabakan tarafından gerekirse hanelerine tecavüz edilmeleri gerektiği yönünde hedef gösterilen üniversite öğrencilerinin yapması gerekirdi. bu tarz eylemlerin ses getirmediğini düşünmüyorum ama tek bir parti bayrağı altında yapılmadığı sürece.