kpop

güney kore pop müziğine verilen addır. son dönemlerde gangnam style sayesinde pek dikkat çekmiştir ülkemizdede. genelde gruplardan oluşan kpop temsilcileri daha fazla başarılıdır*. yalnız bu gruplar 10 kişi üstüne de çıkabilir bizimkiler gibi 2-3 kişi çıkıp meydana bir albüm yapıp "anlaşamıyoruz yeaa, dağıldı grup" demezler ve birbirlerini pek nadir yerler*. dinlediklerim arasında en başarılıları;

(bkz: snsd)
(bkz: 2ne1)
(bkz: big bang)
(bkz: super junior)
(bkz: wonder girls)
(bkz: fx)
(bkz: secret)
kpop popüleritenin dışında dahil olunması en zor müzik seçeneği zira yaptırımlarının çok acı olduğunu öğrendik en başında bir araya getirilen 10 ve daha fazla kişiler pek çok özgürlüklerinden feragat etmek zorunda kalıyorlar. örneğin halyu star yani uzak doğu ve dünyaca tanınan bir star olana kadar geçerliliğini sürdüren bir "kölelik anlaşması" imzalıyorlar. sevgilileri hiçbir zaman olmuyor, cinsel ilişki ihtiyacı grup içinde karşılanıyor, kazanılan paraların ciddi bir miktarı firmaya kalırken hiçbir şeye itiraz etme hakları yok vs gibi. yani korede ünlü olmak, türkiyedeki gibi yönetmenin yatağından geçmek kadar kolay değil. hakkını vermek lazım. gangnam style için nelerden vazgeçtiler hayal bile edemeyiz diyim ben size.
ilk başta çok fazla ön yargıyla yaklaştığım müzik türü. ama iyi gruplar bulup iyi şarkılarını dinledikçe sevdim. şuan tüm şarkılarını dinlediğim 2 tane grup var.

(bkz: exo)
growl =
*

(bkz: b a p) *
warrior =

angel