levent pişkin'in başbakan güdümlü ibne davası

şaşırtıcı şekilde ikinci celsede şak diye karara bağlanan dava. jetlag misali ilginç.

levent pişkin "erdoğan'dan 'dört dörtlük ibneyim, ibneliği sizden öğrenecek değiliz’ açıklaması bekliyorum. öptüm. #anayasadalgbt” şeklinde tweet atmış, hakkında ceza davası açılmıştı. dün karara bağlanan 2. celsede pişkine 1.500-tl para cezası verildi. bizzat rte tarafından yönetilen hakimi değiştirilen ve alelacele karara bağlanan dava ile eşcinseller için her türlü hukuksuzluğun mübah olduğu yasalar nezdinde kayıt altına alınmış oldu. lakin normalde fikir özgürlüğü ve beyanat hürriyeti kavramları değerlendirildğinde pişkin'in davada beraat etmesi gerekiyordu.
şimdi rte bu davayı kazanınca eşcinsellik bir hakaret kelimesi mi olmuş oluyor. ben bundan bunu anlıyorum. hepimiz suçluyuz olum, daha bundan sonrasında başımıza neler gelir belli değil.
cumhurbaşkanı olduktan sonra eşcinsel camia ile daha bir sıkı ilişkiler kurmak isteyen rte olayı kaşımaya doyamamış görünmektedir. levent pişkin'e önceki davada verilen ceza konusunda tatmin olmayan rte, aynı davayı 50000 tl'lik tazminat isteyerek tekrar açmıştır. ilk icraatı hayırlı uğurlu olsun.

(bkz: 77 milyonun cumhurbaşkanı rte)
(bkz: durmak yok yola devam)
(bkz: doymak yok yola devam)

http://www.imctv.com.tr/2014/08/30/cumhu...
"ileri demokrasi" safsatasıyla dörtnala ilerleyen bir faşizm modelinde, ne yazık ki olağandır, doğaldır ve son olmayacaktır.
onlar "etmeye" doymuyorsa, biz de "söylemeye" doymayacağız: yuh be!
ilgili dava için dayanışma çağrısında bulunulmuş;

http://gzone.com.tr/recep-tayyip-erdogana-hakaretten-ceza-alan-levent-piskinle-dayanisma-cagrisi/